POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Apolinary

Imię pochodzenia łacińskiego, powstałe od imienia rzymskiego boga miłości, sztuki i urody, Apollina. Być może nadawano je kapłanom w świątyniach apollińskich lub chłopcom, aby byli tak piękni oraz utalentowani jak Apollin.

Opis:imię pochodzenia łacińskiego, powstałe od imienia rzymskiego boga miłości, sztuki i urody, Apollina. Być może nadawano je kapłanom w świątyniach apollińskich lub chłopcom, aby byli tak piękni oraz utalentowani jak Apollin. Według innej teorii imię to może pochodzić od greckiego słowa apollymi ("zabić, zniszczyć"). Imię pochodne: Apoloniusz.
Zdrobnienia:Poldek, Polek, Poluś
Charakterystyka:bardzo nierówny charakter - raz spokojny i cichy, to znowu wybuchowy i niecierpliwy. Idealista, który marzy o dokonaniu wielkich czynów lub odkryciu wspaniałych wynalazków. Z natury konserwatysta.
Patroni i święta:23 VII (św. Apolinary, męczennik), 23 VIII (św. Apolinary Sydoniusz), 5 X (św. Apolinary, biskup)
Szczęśliwa liczba:3
Szczęśliwy kamień:turmalin
Szczęśliwy kolor:pomarańczowy
Imieniny obchodzi:23.08