POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Abraham

Imię wywodzące się najprawdopodobniej z języka akadyjskiego (daw. chaldejskiego) i oznaczające "kochaj ojca" albo "mój ojciec będzie wywyższony".

Opis:imię wywodzące się najprawdopodobniej z języka akadyjskiego (daw. chaldejskiego) i oznaczające "kochaj ojca" albo "mój ojciec będzie wywyższony". W Biblii Abraham najpierw nazywany jest Abramem (z hebr. wywyższony ojciec), po czym imię jego przybiera formę Abraham.
Zdrobnienia:Abram, Abramek
Charakterystyka:mądry i zrównoważony. Mało mówi, za to dużo myśli. Zna ludzi i ich słabości, toteż im jest starszy, tym bardziej rośnie jego tolerancja dla wszelkiej inności. Nie lubi próżnych zabaw, ale w małym gronie chętnie rozmawia na życiowe tematy.
Patroni i święta:31 I, 4 II (św. Abraham z Arbelii), 14 II (św. Abraham z Cyrrhus), 6 III (św. Abraham z Bułgarii), 21 V (św. Abraham z Egiptu), 15 VI (św. Abraham z Clermont), 21 VIII (św. Abraham Paleostrowski), 20 XI (św. Abraham z Bet-Parsajje)
Szczęśliwa liczba:8
Szczęśliwy kamień:jaspis
Szczęśliwy kolor:beżowy (piasek pustyni)
Imieniny obchodzi:16.03