Wyjątkowa Fundacja

Fundacja Przyjaciółka została założona w listopadzie 2000 roku przez Edipresse S.A., wydawcę "Przyjaciółki", najpopularniejszego tygodnika dla kobiet.
/ 16.03.2006 16:57
 
Fundacja pomaga dzieciom osieroconym, ubogim i chorym. Prowadzi pomoc systemową, działając w dużych prowadzonych przez lata programach, których celem jest trwała zmiana trudnej sytuacji dzieci. Jest organizacją pozarządową non-profit, utrzymującą się z darowizn.

Od początku swej działalności współpracujemy na stałe z blisko 100 domami dziecka, w których wychowuje się 5000 dzieci. Nasza pomoc to wspieranie tych dzieci w zdobyciu lepszego wykształcenia, tak aby miały szansę na lepszą przyszłość, w ramach programu edukacyjnego "Niech mają na kogo czekać" i funduszu stypendialnego dla studiujących wychowanków. Działalność programu wspiera 400 wolontariuszy, dzięki czemu dzieci z domów dziecka mają szansę poznać normalny dom, znaleźć przyjaciół i zetknąć się z ludźmi, którzy są najlepszym wzorem do naśladowania.

Prowadzimy także program pomocy psychologicznej dla wychowanków domów dziecka „Przywrócić dzieciństwo”. Realizujemy go wspólnie z Fundacją Oriflame Dzieciom oraz World Childhooh Fundation Królowej Szwecji. Organizujemy szkolenia dla personelu domów dziecka i psychologów, aby mogli wspierać swych podopiecznych w rozwiązywaniu trudnych problemów emocjonalnych, z którymi muszą sobie na co dzień radzić.

W ramach Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, działamy, aby rozwijać w Polsce rodzinne formy opieki, tak aby osierocone dzieci mogły znaleźć prawdziwy dom. Chcemy propagować informacje i wiedzę na temat rodzinnej opieki zastępczej i dążyć do stworzenia pozytywnego obrazu rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Od 2004 roku rozpoczęliśmy program „Przyjaciel”, który zakłada pomoc ubogim dzieciom ze świetlic środowiskowych, gdzie prowadzimy akcję dożywiania. W planach mamy rozwinięcie tego programu o działania wspierające edukację i rozwój dzieci.

Kolejny program "Dobroczynny Lek" skierowany jest do dzieci chorych, które uległy wypadkom i odniosły w ich wyniku ciężkie obrażenia, potrzebują wsparcia i rehabilitacji. Program jest prowadzony wspólnie z firmą Polpharma.
Fundacja Przyjaciółka jest partnerem aukcji charytatywnej w ramach konkursu Samsung Art Master. Dzięki naszej akcji uzdolnione plastycznie dzieci z domów dziecka mogą rozwijać swoje talenty, a placówki mają szansę na prowadzenie terapii poprzez sztukę.
Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci opuszczone przez rodziców, głodne, kalekie, wszystkie potrzebują pomocy, aby normalnie żyć.

FUNDACJA PRZYJACIÓŁKA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO
Konto Fundacji: Deutsche Bank Polska
PL 88 1880 0009 0000 0011 0139 1041

Fundacja Przyjaciółka
Ul. Wiejska 12 a
00-490 Warszawa
tel. 0 22 584 22 88, 289, 149, 159
fax 0 22 629 33 62
www.fundacja.przyjaciolka.pl
e-mail:info@fundacja.przyjaciolka.pl