Dziecko pije wodę fot. Adobe Stock

Woda Żywiec Zdrój dla dzieci z bohaterami „Gwiezdnych Wojen”

Woda spożywana każdego dnia w odpowiedniej ilości, to podstawa zdrowia i właściwego rozwoju dzieci. Jak zachęcić malucha do tego, by pił jej więcej?
Wioletta Górecka / 26.09.2018 22:28
Dziecko pije wodę fot. Adobe Stock

Woda stanowi jeden z najważniejszych elementów zdrowej, zbilansowanej diety. Ludzkie ciało składa się z niej aż w 70 %, traci się ją zaś na wiele sposobów każdego dnia. Dlatego niezwykle ważne jest, by na bieżąco uzupełniać jej poziom w organizmie. Każdego dnia powinno się wypijać 1,5 – 2 litrów czystej wody. Badania są natomiast alarmujące: aż połowa dzieci w Polsce pije o wiele mniej wody, niż zalecają eksperci! To znacząco (i negatywnie!) przekłada się na ich rozwój i zdrowie. Jak zachęcić dzieci do tego, by piły wodę, zamiast słodzonych, sztucznie barwionych napojów?

Kolorowe napoje kontra woda – co zwycięży? 

Codzienne picie czystej wody to o wiele większe zbawienie dla zdrowia i organizmu, niż może się wydawać. Niestety, dzieci o wiele chętniej sięgają po soki i kolorowe napoje, które w wielu przypadkach pełne są cukru i sztucznych barwników. Poza smakiem, przynoszą niewiele dobrego.

Nakłonienie dzieci do picia zwykłej, bezsmakowej wody, jest dość karkołomnym zadaniem – maluchy wybierają chętniej to, co smaczne, słodkie i kolorowe - chyba, że na opakowaniu znajdują się lubiane postacie! Marka Żywiec Zdrój wyszła naprzeciw potrzebom dzieci i zmartwieniom rodziców.

Limitowana seria wody w butelkach z bohaterami „Gwiezdnych Wojen” jest o wiele bardziej atrakcyjna dla maluchów – a co za tym idzie, chętniej po nią sięgną. To pierwszy krok ułatwiający wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych.

Bohaterowie Gwiezdnych Wojen na butelkach wody Żywiec Zdrój – najlepszy sprzymierzeńca twojego dziecka!

Początek roku szkolnego to doskonały moment na zmiany – te małe i całkiem spore. Rey, Chewbacca, C-3PO i inne lubiane postacie z serii „Gwiezdne Wojny” zagościły na etykietach butelek wody Żywiec Zdrój, tym samym zachęcając najmłodszych do ich wyboru.

Żywiec Zdrój Gwiezdne WojnyŻywiec Zdrój Gwiezdne Wojny

Żywiec Zdrój Gwiezdne WojnyŻywiec Zdrój Gwiezdne Wojny

 

 

Produkty pod marką Żywiec Zdrój to woda źródlana, rekomendowana przez Instytut Matki i Dziecka nawet dla niemowląt. Poręczne opakowanie (o pojemności 330 ml lub 500 ml) zmieści się do każdego plecaka i nawet najmniejszej dłoni, wspomagając dziecko podczas codziennych aktywności: na lekcji, przerwie, podczas zajęć wychowania fizycznego…

Żywiec Zdrój – z misją promowania zdrowia

Marka Żywiec Zdrój nieustannie rozszerza swoje portfolio o nowe, atrakcyjne produkty – nie tylko dla dzieci. To bardzo wyraźne odzwierciedlenie dotychczasowego zaangażowania marki na rzecz kształtowania właściwych nawyków żywieniowych. Nową serię Żywiec Zdrój dla dzieci można znaleźć na sklepowych półkach w okresie od sierpnia do listopada br. w wybranych punktach sprzedaży.

Kampania zachęcająca do sięgania po wodę źródlaną przez dzieci obejmuje dodatkowo działania reklamowe prowadzone w telewizji oraz Internecie na wybranych kanałach tematycznych skierowanych do dzieci.

Nawyki wyrobione w dzieciństwie procentują także w dorosłym życiu – zadbaj o to, by w przypadku twojego dziecka był to tylko pozytywny procent!

Zobacz także:
Po co filtrować wodę? Oto odpowiedź!
Która woda będzie dla ciebie lepsza? 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)