To jest Warszawa - super książka dla dzieci od History Tellers fot. materiały prasowe

"To jest Warszawa" History Tellers - publikacja o Warszawie dla dzieci

"To jest Warszawa" to idealny upominek dla dziecka!
Edyta Liebert / 08.06.2015 14:53
To jest Warszawa - super książka dla dzieci od History Tellers fot. materiały prasowe

Tego jeszcze nie było! Standardowe książki z ilustracjami i albumy odchodzą do lamusa. Piękne grafiki i nietypowe pomysły są w cenie. Na rynku pojawiła się nowa publikacja przeznaczona dla najmłodszych: "To jest Warszawa".

Publikacja
 to rodzaj "instrukcji obsługi" stolicy i zbiór ciekawostek na temat Warszawy. To odpowiedzi na pytania, które pojawiały się podczas rozmów z najmłodszymi w trakcie prac nad przygotowaniem wydania.
 Kim jest Syrenka? Skąd płynie Wisła? Wszystko utrzymane jest w przepięknie ilustrowanym albumie o niestandardowym formacie. Duże obrazki i litery ułatwiają odbiór i czytanie kilkulatkom. To świetny pomysł na upominek!

"To jest Warszawa" czyli nauka przez zabawę

Przyjrzymy się historii miasta, sprawdzimy, gdzie mieszkali królowie (i dlaczego 
w różnych miejscach), czy w pewnej staromiejskiej piwnicy NA PEWNO nie ma już smoka? Gdzie mieszka Warszawska Syrenka i jaka jest jej rola?

fot. materiały prasowe

Skąd pomysł na książkę?

Na te i inne pytania odpowiada właśnie "To jest Warszawa". 
Razem z dzieckiem wybierz się na poszukiwania dzikich zwierząt, czym można jeździć po mieście i w jakich parkach można bawić się do woli. History tellers, czyli pomysłodawcy publikacji, zdecydowali się na stworzenie małej prowokacji.
Pytaliśmy dzieci, o co chciałyby zapytać Warszawę, a one chętnie pytały. „To jest Warszawa” to po prostu próba rzetelnej odpowiedzi na mądre pytania.Autorką książki jest Anna Nahajska, "specjalistka" od naszej stolicy. W ofercie wydawnictwa znajdują się głównie publikacje dla turystów (tematyczne mapy i przewodniki) a także głośna mapa „Warszawa 1935”. W książce „To jest Warszawa” autorka  pokazuje najmłodszym, jak aktywnie korzystać z możliwości, jakie daje Warszawa.
fot. materiały prasowe

"To jest Warszawa" - gdzie kupić?

Zachwycającego projektu szaty graficznej podjęła się Sabina Twardowska. 


Co ciekawe, w  "To jest Warszawa" wykorzystano obrazki narysowane przez kilkuletniego chłopca! Premiera książki odbyła się 15 maja, podczas Warszawskich Targów Książki. „To jest Warszawa” dostępna jest  w wybranych warszawskich księgarniach oraz na stronie www.historytellers.pl.

Więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)