dzieci jadą na rowerach fot. serwis prasowy Nutella

Sportowe wydarzenie dla całej rodziny od Nutella Mini

Sprawdź to!
27.06.2016 14:17
dzieci jadą na rowerach fot. serwis prasowy Nutella
We współczesnym świecie czasem bardzo ciężko oderwać dzieci od komputerów i smartfonów. Nasi milusińscy spędzają przed ekranami zdecydowanie za dużo czasu – także w wakacje. Dlatego warto brać udział w inicjatywach promujących aktywny tryb życia na świeżym powietrzu. Jednym z takich przedsięwzięć jest Nutella Mini Tour de Pologne, które w lipcu zagości w 6 miastach Polski.
 
Wydarzenie to już od 8 lat towarzyszy największej imprezie kolarskiej w naszym kraju, jaką jest Tour de Pologne i przeznaczone jest dla najmłodszych miłośników jazdy na dwóch kółkach. Odbywa się pod patronatem Nutelli i należy do największych kolarskich zawodów dla dzieci w Europie. Brały w nim udział osoby będące obecnie znanymi sportowcami, jak na przykład Michał Kwiatkowski – mistrz świata z 2014 roku, obecnie kolarz zawodowej grupy Team Sky.

Garść przydatnych informacji

W tym roku Nutella Mini Tour de Pologne odbędzie się 12-18 lipca, a ścigać można się będzie w Warszawie, Katowicach, Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem i Krakowie. Udział w nim mogą brać dzieci w kategoriach wiekowych 8-10 lat, 11-12 lat oraz 13-14 lat z podziałem na dziewczynki i chłopców. W tej ostatniej kategorii, Pucharze Młodzików, startuje młodzież posiadająca licencję kolarską. Natomiast dwie pierwsze kategorie są otwarte, co oznacza, że każdy może spróbować swoich sił na wybranym odcinku tej samej trasy, którą pokonują najlepsi kolarze na świecie. A nawet stanąć na tym samym podium.
Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a ponadto młodzi zawodnicy otrzymują atrakcyjne pakiety startowe: koszulkę i czapeczkę kolarską, bidon, numer startowy oraz chip do pomiaru czasu. Pakiety startowe są przeznaczone tylko dla zawodników wyścigu i nie można ich kupić. Do tej pory w Nutella Mini Tour de Pologne wzięło udział ponad 10 tysięcy małych zawodników
Zapisy trwają do 8 lipca. Zawodnicy mogą być zgłaszani przez rodziców i opiekunów prawnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Nutella

Dlaczego warto wziąć udział?

Odpowiadając na to pytanie można zacytować słowa Czesława Langa, Dyrektora Generalnego Tour de Pologne:
"W czasie Nutella Mini Tour de Pologne najważniejsze są pozytywne emocje młodych kolarzy. Nie dość, że startują oni na wybranym fragmencie trasy Tour de Pologne, to na dodatek w specjalnych strefach kibicuje im rodzina, znajomi i przyjaciele. To doświadczenie, które pamięta się przez całe życie".
Jest to więc nie tylko doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w wakacje, ale również szansa na wspólne rodzinne kibicowanie. Atmosfera panująca podczas Nutella Mini Tour de Pologne w każdym mieście jest niepowtarzalna, a emocje udzielają się również dorosłym kibicom.