"Rodzinne tajemnice"

Opowieść, w której pojawiają się przenikliwe pytania na temat rodziny, tożsamości i wyborów.
/ 01.06.2007 14:26
Opowieść, w której pojawiają się przenikliwe pytania na temat rodziny, tożsamości i wyborów, jakich wszyscy dokonujemy w trudnych momentach życia, a których konsekwencje mają wpływ na kolejne pokolenia. Jest to też historia o tym, że wszystko, co staramy się ukryć, prędzej czy później wychodzi na jaw.


Krótko o książce
"Rodzinne Tajemnice" Barbary Delinsky to powieść o losach zamożnej rodziny amerykańskiej. Dana i Hugh Clarke oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Kiedy na świat przychodzi piękna i zdrowa dziewczynka, szczęście przyćmiewa fakt, że dziecko ma zauważalne afro-amerykańskie rysy. Jakim sposobem w kochającej się białej rodzinie pojawiło się "czarne" niemowlę? Ponieważ najbliższy sąsiad i przyjaciel rodziny jest Afroamerykaninem, na Danę pada podejrzenie, że dopuściła się zdrady małżeńskiej. Może jednak czarny kolor skóry dziewczynki jest spadkiem po nieznanym ojcu Dany? Nie będzie łatwo się o tym przekonać, skoro nikt z najbliższych nie widział go na oczy, a matka Dany już nie żyje. Zdeterminowana kobieta, na przekór samej sobie, postanawia poznać prawdę. Niespodziewanie odkrywa niezwykłe rodzinne sekrety.

"Rodzinne Tajemnice" to opowieść, w której pojawiają się przenikliwe pytania na temat rodziny, tożsamości i wyborów, jakich wszyscy dokonujemy w trudnych momentach życia, a których konsekwencje mają wpływ na kolejne pokolenia. Jest to też historia o tym, że wszystko, co staramy się ukryć, prędzej czy później wychodzi na jaw. Przede wszystkim jednak, powieść Barbary Delinsky porusza trudny problem akceptacji dla wszelkiej inności szczególnie odmienności w samym sobie.

O autorce
Barbara Delinsky urodziła się i wychowała w Bostonie. W wieku ośmiu lat została osierocona przez matkę. Barbara brała lekcje gry na pianinie, flecie oraz lekcje tańca towarzyskiego. Zdobyła stopień licencjata na wydziale psychologii uniwersytetu Tafts, a następnie stopień magistra socjologii na uniwersytecie bostońskim. Motywacją do osiągnięcia tytułu magistra było otrzymanie dobrej i dobrze płatnej pracy, gdyż mąż Barbary dopiero co rozpoczął studia prawnicze i oboje potrzebowali pieniędzy.
Barbara nigdy nie marzyła o karierze pisarki. Jako dziecko napisała kilka scenariuszy wyjaśniających śmierć matki i jej możliwe zmartwychwstanie. Była świadoma swoich umiejętności, ale nigdy nie myślała, że mogłaby zostać profesjonalną pisarką.

Po ukończeniu szkoły pracowała dla towarzystwa zapobiegającego stosowaniu okrucieństwa wobec dzieci w Massachusetts, a także jako fotograf i reporter dla miejscowej gazety. Udzielała się także jako wolontariusz w szpitalu onkologicznym w Massachusetts. Zafascynowana artykułem w gazecie opowiadającym o pisarkach, sama postanowiła nią zostać. Jej pierwsza książka powstała w trzy miesiące i od razu się sprzedała.

Delinsky trafia do umysłów i serc swoich czytelników dzięki temu, że mogą oni łatwo zidentyfikować się z głównymi bohaterami. Sama mówi: "Jestem pospolitą kobietą piszącą o pospolitych ludziach przeciwstawiających się niecodziennym wyzwaniom". Jej książki regularnie pojawiają się na listach bestsellerów "New York Timesa", "Wall Street Journal", "Washington Post", "Publishers Weekly" oraz "USA Today".

Innym dziełem tej autorki jest poradnik "Uplift: Secret from the sisterhood of breast cancer survivers" wydany w 2001 roku. Książka, napisana przy pomocy 350 osób, które przeżyły raka piersi, ich rodzin i przyjaciół, zawiera wiele cennych wskazówek i inspirujących historii. Barbara Delinsky przeznaczyła całość honorarium autorskiego ze sprzedaży tego poradnika (oraz innej książki o podobnej tematyce) na założenie onkologicznej wspólnoty w głównym szpitalu w Massachusetts, która kształci chirurgów.

Materiały od wydawcy - wydawnictwa Niebieska Studnia.