dziecko, wózek, czapka

Restauracje i kawiarnie przyjazne rodzicom i dzieciom

Akademia Malucha Alantan zrzeszająca miejsca przyjazne rodzicom z dziećmi pragnie zaprosić lokale gastronomiczne posiadające udogodnienia dla najmłodszych do konkursu!
/ 10.08.2010 11:01
dziecko, wózek, czapka
Akademia Malucha Alantan to program społeczno-edukacyjny, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat rozwoju i pielęgnacji dziecka. Propagowanie zdrowego trybu życia dzieci i ich rodziców oraz wpływanie na wzrost świadomości społecznej tematyki związanej z wychowaniem dzieci – oto dążenia twórców Akademii Malucha Alantan. AMA jako inicjatywa non – profit aktywnie wspiera mamy i ojców w wychowywaniu dzieci.

AMA została powołana do życia przez Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy. UNIA to znana i ceniona polska firma z 70-letnią tradycją. Produkuje leki, kosmetyki oraz aerozole lecznicze, kosmetyczne i techniczne, ale rodzicom małych dzieci i osobom z problemami skórnymi najlepiej jest znana jako producent ALANTAN i ALANTAN PLUS. Wszystkie produkty Zakładów Farmaceutycznych „UNIA” spełniają najwyższe normy jakości. Twórcy programu mają ambicję, aby aktywnie komentować zmiany i tendencje w życiu społecznym, które oddziałują na sytuacje dzieci i rodziców. Z tego właśnie powodu Akademia Malucha Alantan chce także wpłynąć na rzeczywistość poprzez stworzenie w naszej społeczności miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom.

W przeciągu ostatnich 2 lat do programu AMA zostało włączonych prawie 150 restauracji w całej Polsce, a ich liczba ciągle rośnie. Właściciele lokali sami zgłaszają się do programu chcąc wesprzeć podjętą przez AMA inicjatywę. Podczas ubiegłorocznej akcji wakacyjnej, AMA wyposażyła w stoliki do przewijania stacje benzynowe Shell zlokalizowane przy najczęściej uczęszczanych trasach turystycznych – nad morze, na mazury i w góry. Restauracje i kawiarnie oraz stacje benzynowe przyjazne rodzicom z dziećmi dostępne są na stronie internetowej www.maluchama.pl

Akademia Malucha Alantan ogłasza ogólnopolski konkurs „Restauracje i kawiarnie przyjazne rodzicom i dzieciom”. Konkurs startuje z dniem 2 sierpnia br. a jego celem jest wyłonienie miejsc mających jak najwięcej udogodnień dla małych klientów oraz wyróżnienie tych, które mają ambicję stać się lokalami przyjaznymi dla rodziców z dziećmi. Zachęcamy czytelników do polecania lokali przyjaznych rodzicom i dzieciom na adres ama@tomati.pl . Do poleconych restauracji Organizator konkursu wyśle zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

„Chcemy zaprosić do konkursu takich właścicieli lokali, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych klientów oraz ich rodziców. Mam na myśli nie tylko lokale, które dorównują standardom panującym w Europie, tj. są wyposażone w stoliki do przewijania, krzesełka do karmienia, miejsce do karmienia piersią, ale zwłaszcza te, które wyszły naprzeciw potrzebom i posiadają specjalne menu dla dzieci, kobiet w ciąży czy kobiet karmiących. Ważnym elementem konkursu są udogodnienia w postaci opiekunki do dzieci i animatorek zabaw. Wyróżnimy również 10 miejsc, które dążą do takich standardów i są na najlepszej drodze do ich osiągnięcia” - mówi Martyna Celebańska, Kierownik Produktu ZF „Unia”.

Patronat medialny nad konkursem objęły: dziennik regionalny Echo Miasta, portale internetowe BabyOnline.pl i MamaNaZakupach.pl, Horeca.pl oraz Czasopismo Horeca.

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie Akademii Malucha Alantan www.maluchama.pl