POLECAMY

Renifer Niko ratuje święta

„Renifer Niko ratuje Święta” to wspaniała, mądra opowieść o małym reniferze. Maluch chce odnaleźć ojca, dowiedzieć się, kim naprawdę jest oraz uratować świat przed watahą żądnych krwi wilków knujących, jak zlikwidować Świętego Mikołaja i przejąć władzę nad Świętami Bożego Narodzenia.
„Renifer Niko ratuje Święta” to wspaniała, mądra opowieść o małym reniferze. Maluch chce odnaleźć ojca, dowiedzieć się, kim naprawdę jest oraz uratować świat przed watahą żądnych krwi wilków knujących, jak zlikwidować Świętego Mikołaja i przejąć władzę nad Świętami Bożego Narodzenia.

 Renifer Niko ratuje Święta 
 Renifer Niko ratuje Święta 

Wszystkie renifery na świecie marzą, by pewnego dnia dołączyć do Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. To największy zaszczyt, jaki może spotkać renifera. Jednak niewielu to się udaje, bo grupa powożąca saniami Świętego Mikołaja jest naprawdę elitarna. Poza doskonałą aparycją, nienagannym charakterem i wielką szlachetnością trzeba wykazać się umiejętnością latania. Latający renifer? Trudno wyobrazić sobie ważące 150 kilogramów zwierzę, które wdzięcznie niczym ptak unosi się w powietrzu. A jednak...

Renifer Niko ratuje święta

O lataniu i pełnieniu zaszczytnej funkcji w zaprzęgu Świętego Mikołaja marzy także Niko. Chciałby być taki, jak jego tata, który służy w mikołajowej eskadrze. Legendarny tata jest dla malucha bohaterem, chociaż nigdy go nie widział – zna go tylko z opowieści mamy. Wszyscy śmieją się z Niko i jego naiwności, ale on nic sobie z tego nie robi. Kiedyś się przekonają...

Tymczasem Laponia jest w niebezpieczeństwie. Renifery i inne zwierzęta zostały zaatakowane przez watahę wilków, którym przewodzi wyjątkowo wredny i okrutny Czarny Wilk. Ten łotr razem ze swoją zgrają chce zniszczyć Laponię, ale także Świętego Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Co robić, gdy światu grozi niebezpieczeństwo? Niko nie ma wątpliwości - musi odnaleźć tatę; on na pewno poradzi sobie z Czarnym Wilkiem i jego zgrają. Malec wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. Towarzyszą mu przyjaciele: wiewiórka (a właściwie wiewiór) Julius i biała łasica Wilma. Czy ich misja się uda? Czy zdołają ocalić Święta Bożego Narodzenia? Czy marzenie Niko się spełni? O tym wszystkim opowiada ta pełna przygód historia.

Renifer Niko ratuje święta

„Renifer Niko ratuje Święta” to film dla całej rodziny. Nie tylko świetnie zrealizowany, ale także mądry, wzruszający i zabawny. Już dawno nie było w kinach filmu animowanego, który łączyłby doskonale wszystkie te cechy i którego bohaterowie byliby równie sympatycznymi postaciami.

Nagrody

- Najlepszy film animowany Festiwalu Filmów Dziecięcych w Amsterdamie Cinekid 2008.
- Jussi 2009 – najważniejsza fińska nagroda filmowa przyznawana dla najlepszego filmu. Po raz pierwszy w historii fińskiej kinematografii nagroda została przyznana filmowi animowanemu. Jury doceniło zarówno film, jak i jego scenariusz.
- Nominowany w trzech kategoriach do irlandzkiej nagrody IFTA 2009 (kategorie: najlepsza animacja, najlepsza muzyka oryginalna, najlepszy dźwięk).
- Film nominowany w październiku 2009 roku (jako jeden z trzech) przez Europejską Akademię Filmową do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii: najlepszy film animowany roku.

Renifer Niko ratuje święta

Postacie

Niko – mały renifer, który znajduje w sobie siłę i odwagę, by ratować inne renifery przed wilkami i cały świat przed ich zakusami zniszczenia Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo pomysłowy. Typ marzyciela.

Julius – wiewiórka płci męskiej. Troskliwy, oddany przyjaciel. Kocha Niko, jak syna. Wyrusza z reniferem w pełną niebezpieczeństw podróż, by chronić go i opiekować się nim, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wilma – charakterna biała łasica. Niezależna, pewna siebie. Typ kokietki i rozbójniczki w jednym.

Czarny Wilk – paskudny typ spod ciemnej gwiazdy. Wyrachowany, cyniczny, okrutny i wyjątkowo wredny. Takich należy unikać.

„Renifer Niko ratuje Święta” w kinach od 27 listopada. W polskiej wersji językowej m.in.: Jaś Rotowski (Niko), Jarosław Boberek (wiewiórka), Anna Dereszowska (łasica), Piotr Fronczewski (wilk) oraz Marcin Prokop (renifer Biegun).

źródło: mat. prasowe Kino Świat

(a.)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/9 lat temu
/9 lat temu
bylo super ekstra...
/9 lat temu
ekstra troche smutne ale fajne
POKAŻ KOMENTARZE (2)