Pyza na polskich dróżkach

Wykwintne danie literackie.
/ 29.05.2006 15:23
Reprint pierwszego wydania sprzed pięćdziesięciu lat, w niezapomnianej formie wydawniczej i graficznej, skierowany do wszystkich, którzy przygody mazowieckiej Pyzy wspominają jako ulubioną lekturę z dzieciństwa.

„Pamiętam poczciwą, swojska Pyzę! Miałem swoich idoli od Koziołka Matołka po Winnetou, a Pyzę podpatrywałem z zaciekawieniem, ale też z pewną udawaną pogardą, żeby nie być podejrzanym o „dziewczyńskie” sympatie. Zapamiętałem ją jednak nie jako bohaterkę dobranocek, lecz jako wzruszającą postać wspaniale opisaną przez Hannę Januszewską i narysowaną przez Adama Kiliana. Po latach z przyjemnością przypomnę sobie wyrazistą postać ciekawskiej, wszędobylskiej Pyzy!” - powiedział Maciej Kuroń.

Adam Kilian – scenograf, grafik. Po powrocie z Anglii, gdzie studiował architekturę i sztukę w College of Arts and Crafts w Nottingham, został dyrektorem warszawskiego teatru lalkowego „Niebieskie migdały”, przemianowanego później na teatr „Lalka”. Współpracował jako scenograf z wieloma teatrami lalkowymi oraz teatrami dramatycznymi i muzycznymi. Zilustrował m.in. książki: Dębowa kołyska A. Kamieńskiej, Baśń o zaklętym kaczorze M. Kann, Pamiętnik Czarnego Noska i Kichuś majstra Lepigliny J. Porazińskiej. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą, jego prace można było oglądać m.in. w Warszawie, Katowicach, Paryżu i Londynie.

Hanna Januszewska, Pyza na polskich dróżkach, ilustr. Adam Kilian, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2006

Konkurs, konkurs, konkurs!
Konkurs zakończony! Oto lista zwycięzców:

1.  Agnieszka Warlik, Bielawa

2.  Joanna Słoniewska, Kostrzyń

3. Staś Wolinek, Grabówka

4.  Sylwia Starzyk, Lubin

5.  Marianna Jóżwiak, Legnica

6.  Sylwia Białobłocka, Bydgoszcz

7.  Agnieszka Sołtysiak, Piława Górna

8.  Jarosław Kuk, Bobowa

9.   Zbigniew Czarnik, Wrocław

10.  Monika Mucha, Włodawa

Gratulujemy!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/02.06.2006 15:46
pani Agnieszce szczęścia. I nie bądźmy już tacy zawistni, skoro kobieta jest na wielu listach z wynikami to po prostu świadczy o tym, że często gra. A tutaj ktoś wyśle odpowiedź na jeden konkurs i już uważa że powinien zgarnąć nagrodę. Życzę dalszego szczęscia pani Agnieszce a internautom więcej pokory.
/02.06.2006 14:51
nie jednemu psu burek na imie... Czemu sie czepiasz dziewczyny, kazdy ma prawo do wlasnej opinii i nalezy to uszanowac . A ja (i cala rzesza internautow) mamy akurat takie samo zdanie w tej sprawie, co helena. Odsylam do komentarzy znajdujacych sie przy oglaszaniu listy laureatow roznych konkursow.
/02.06.2006 14:45
Tak samo jest w przypadku komentarzy przy wynikach z konkursu dnia matki . Wczoraj wieczorem bylo tam 81 wpisow, a dzis rano zniknely cztery ostatnie(w tym moj) . Wieczorem ukazala sie odpowiedz redakcji na nasze apele odnosnie ograniczenia liczby laureatow (tzn. aby w czasie trwania takiego weekendowego konkursu dana osoba mogla wygrac tylko raz). Znikl ten ich post ale powiem wam w skrocie co napisali, gdyz odpisalem im na to . Otoz redakcja stwierdzila, ze mozna byc nagrodzonym w jednym konkursie parokrotnie, aby ktos nie pomyslal sobie, ze jak teraz wygral to nastepnym razem bedzie wyrozniony dopiero za rok ... Absurd . Przeciez gdyby ludzie wychodzili z tego zalozenia to w ogole nie braliby udzialu w konkursach, a jak widac robia to, bo na liscie laureatow permanentnie powtarzaja sie te same nazwiska. Wsedzie jest tak, ze w czasie trwania takiego weekendowego konkursu dana osoba moze byc tylko raz nagrodzona i nikt sie nie burzy ,bo jest to najsprawiedliwsze rozwiazanie wobec wszystkich uczestnikow bioracych udzial w konkursach. Tak im napisalem, ale ten moj post dzis rano po prostu znikl...
POKAŻ KOMENTARZE (7)