"Przyjaciółki od serca"

"Przyjaciółki od serca"

Książka Cathy Kelly to wzruszająca powieść o prawdziwej kobiecej przyjaźni.
/ 21.08.2007 15:04
"Przyjaciółki od serca"
Krótko o książce:
Dunmore to urocza irlandzka mieścina, gdzie wszyscy się znają i z zapałem plotkują na swój temat. Wśród jej mieszkańców są cztery przyjaciółki o różnych doświadczeniach i temperamentach. Erin po ośmiu latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych na nowo układa sobie życie w Irlandii i zbiera się do spotkania z rodziną, z którą nie bez powodu nie rozmawiała od czasu, gdy była nastolatką. Lizzie wciąż nie może się otrząsnąć z syndromu opuszczonego gniazda i szoku, jaki wywołała u niej nagła prośba męża o rozwód. Abby wprawdzie świetnie zarabia, a prowadzony przez nią program telewizyjny o tym, jak utrzymywać idealny dom, świętuje triumfy, lecz najwyraźniej jej mąż nie może przeboleć faktu, że to ona stała się głową rodziny. Abby trudno też przeoczyć energiczną specjalistkę od mediów, która wszelkimi siłami próbuje zniszczyć jej program. Najmłodszą z przyjaciółek jest nastolatka Jess, przerażona wizją czekających ją egzaminów. Każdą z tych kobiet czeka ciężka próba, lecz nie ma wątpliwości, że dzięki łączącej je więzi będą w stanie przetrwać każdą zawieruchę, jaką zgotuje im los. "Przyjaciółki od serca" to ciepła i porywająca opowieść o prawdziwej kobiecej przyjaźni. Doskonale napisana, z wiarygodnymi postaciami może wywołać u czytelnika śmiech, ale i łzy.

O autorce:
Cathy Kelly urodziła się w Belfaście, a dorastała w Dublinie. Zawsze marzyła, by zostać pisarką. Zanim wydała swoją pierwszą książkę "Kobieta i kobieta" (Wydawnictwo Amber 1999), pracowała jako redaktorka rubryki z poradami oraz jako recenzentka filmowa. Jej pierwsza powieść stała się bestsellerem i zapewniła Kelly miejsce wśród najlepszych autorek literatury kobiecej. Kolejne jej książki – m.in. "Nigdy nie jest za późno" (Wydawnictwo Amber 2000) i "Zawsze i na zawsze" (Wydawnictwo Sonia Draga, 2006) – kontynuują świetną passę, a "Someone Like You" została okrzyknięta romantyczną powieścią roku.
Wszystkie książki Cathy Kelly zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Autorka mieszka w Wicklow w Irlandii wraz z partnerem i synami bliźniakami. Niebawem nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukażą się kolejna książka Cathy Kelly pod tytułem "Tylko między nami".

Prasa o książkach Cathy Kelly:
Cathy Kelly, popularna pisarka irlandzka, stworzyła poruszające studium kobiecych charakterów, których losy nie pozostają ci obojętne, "Shape",
Ciepła i zachwycająca, "New Woman",
Całkowicie wiarygodna, "Pilcher Rosamunde",
Absorbująca i bliska sercu, "Company",
Kelly wzbogaciła swoją opowieść dużą dawką doskonałego humoru, "The Times".

orangef