POLECAMY

Przygotuj malucha na wiosenne spacery

Koniec z półgodzinnymi rundkami wokół bloku i popołudniami spędzanymi w domu! Przywitaj wiosnę i idź na spacer ze swoim maluchem.
Przygotuj malucha na wiosenne spacery fot. Panthermedia

Gdyby rok rozpoczynał się w marcu, łatwiej by było przestrzegać noworocznych postanowień. Wszystko się budzi do życia, więc i my mamy ochotę zmienić coś na lepsze. Przeczytaj, jakie modyfikacje w pielęgnacji malucha trzeba wprowadzić, gdy na drzewach pojawiają się pierwsze pąki.

Zamień...

...kombinezon na bezrękawnik
To niby oczywiste, jednak w parkach i na placach zabaw jeszcze pod koniec (nawet ciepłego) marca można dostrzec maluszki męczące się w puchowych kurtkach i wełnianych czapeczkach. A to niedobrze. Spocony malec jest łatwym celem dla wirusów. Jeśli nie jesteś pewna, czy smyk jest odpowiednio ubrany, dotknij jego karczku. Sucha i ciepła skóra oznacza, że wszystko jest w porządku. Pamiętaj za to, że maluch wciąż powinien nosić nakrycie głowy. Gdy jest chłodno, cieplejszą, zakrywającą uszy czapkę, a gdy zrobi się cieplej – cieniutką, przewiewną czapeczkę albo chustkę. Starszy maluch może biegać z gołą głową, gdy na dworze jest co najmniej 15°C.

...kozaczki na trzewiki
Ocieplane kozaczki czy śniegowce w marcu to gruba przesada, jednak maluch nie powinien jeszcze chodzić w zbyt lekkich bucikach. Po zimie ziemia jeszcze długo jest lodowata, poza tym jest sporo błota, często pada. Podeszwa wiosennych bucików musi być więc dość solidna, a sam bucik koniecznie nieprzemakalny. Najlepsze będą tzw. buty przejściowe, czyli trzewiczki z szerokim noskiem i cholewką do kostek. Na deszczowe dni przydadzą się kolorowe kalosze. Pamiętaj, że nogi w nich szybko marzną, dlatego smyk powinien mieć ciepłe skarpety.

...gondolę na spacerówkę
Jeśli twój smyk potrafi już samodzielnie siedzieć, wiosna to idealny moment, by przesadzić go z gondoli do spacerówki. Maluch w takim wózku będzie więcej widział, a więc spacery będą dla niego ciekawsze. Gdy wieje wiatr, postaw budkę, ale folię zakładaj tylko w ostateczności (gdy wiatr jest naprawdę bardzo silny albo pada deszcz), bo bardzo ogranicza dopływ świeżego powietrza.


...ochronny krem na krem z filtrem
Krem nadal jest konieczny, bo chłodne powiewy wiatru mogą drażnić delikatną skórę. Można jednak stosować lżejsze, zawierające wodę kremy. Warto już teraz pomyśleć o kosmetykach z filtrem – z każdym dniem będzie coraz więcej słońca.

...krótki spacer na długą przechadzkę
Zimą większość z nas ogranicza zimowe wyjścia do niezbędnego minimum – bo szaro, bo mróz... Najwyższy czas nadrobić zaległości i spędzać na dworze więcej czasu. Ile? Trudno powiedzieć, bo to zależy od pogody. Jeśli jest bardzo ładnie, świeci słońce i nie wieje, warto być na dworze tak długo, jak to możliwe. Pamiętaj, że świeże powietrze dotlenia cały organizm - m.in. płuca i serce.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)