W co przebrać dziecko na Halloween?

Halloween coraz bliżej, zatem najwyższy czas pomyśleć o przygotowaniu kostiumu dla naszej pociechy. Popdowiadamy w co przebrać dziecko, aby było strasznie i zabawnie. Oto propozycje kostiumów, które zainspirują Was do uruchomienia wyobraźni i nawet jeśli nie znajdziecie takiego przebrania w sklepie, możecie sami skomponować podobne.

Halloween coraz bliżej, zatem najwyższy czas pomyśleć o przygotowaniu kostiumu dla naszej pociechy. Podpowiadamy w co przebrać dziecko, aby było strasznie i zabawnie. Oto propozycje kostiumów, które zainspirują Was do uruchomienia wyobraźni i nawet jeśli nie znajdziecie takiego przebrania w sklepie, możecie sami skomponować podobne.

Dzieci kochają przebieranki. Każdy pretekst, by przeobrazić się w kogoś innego jest inspiracją do świetnej zabawy. Halloween to święto, które kojarzy się z czarownicami, duchami, kościotrupami, strasznymi potworami, pająkami i wampirami. To dzień, w którym temat śmierci i strachu oswajamy i podejmujemy w formie zabawy. Warto zatem te motywy wykorzystać do wykreowania "przerażającego" stroju. Jeśli jednak Wasza pociecha nie chce być czarownicą, ani duchem możecie przebrać ją za ulubioną postać z bajki. Kostium może być straszny, słodki lub zabawny. Chodzi przecież o dobrą zabawę.

Komponując przebranie dla córeczki polecamy wykorzystać spódniczkę tutu (spódniczka z tiulu dla baletnic), dostępna w niemal każdej z sieciówek w różnych kolorach. Dzięki odpowiednim dodatkom może stworzyć bazę stroju dla czarownicy, dyni, ducha, czy diabełka.

Czarownica/czarodziej

Z czym kojarzy nam się Halloween? Na pewno z czarownicami i wiedźmami. Wystarczy czarna, fioletowa lub ciemnozielona spódniczka albo sukienka, aby stworzyć oryginalny kostium. Do tego obowiązkowo kapelusz i miotła. Mała czarownica z pewnością wzbudzi zachwyt wśród sąsiadów, a każdej modnisi taki strój przypadnie do gustu. Czary-mary, hokus-pokus... Chłopcu wystrczy przewiązać czarną pelerynę, włożyć kapelusz z dużym rondem. Obowiązkowy rekwizyt to magiczna różdżka.

Przebrania dla dzieci na halloween

fot. etsy.com, etsy.com, marthastewart.com, etsy.com

Duch

Śmieszny, straszny, zabawny... Kostium ducha łatwo stworzyć. Wystarczy biała spódniczka i doczepione lub namalowane oczy oraz buzia. Do stworzenia nietuzinkowego przebrania można wykorzystać także stare prześcieradło lub obrus. W zależności od wieku dziecka z powodzeniem możemy założyć białe body, sukienkę lub koszulkę. A straszną minę stworzyć specjalnym mazakiem lub doszyć z resztek czarnego materiału. Gotowe!

Przebrania dla dzieci na halloween

fot. etsy.com, honey-mommy.blogspot.com, dollarstorecrafts.com, etsy.com

Potwory i szkielety

Potwory, szkielety lub zombie... Mogą być bardzo przerażające lub zabawne. W zależności od pomysłu, wystarczy postawić na czarne ubranie i mroczny makijaż. Przydadzą się farby do malowania twarzy i odrobina zdolności plastycznych. Można zainspirować się także zabawnymi potworami np. Ciasteczkowym Potworem z ulicy Sezamkowej. Kostium szkieletora to także doskonały wybór.

Przebrania dla dzieci na halloween

fot. pinterest.com, luuux.com, etsy.com, etsy.com

Dynia

Kostiumy zainspirowane dynią to bardzo dobry pomysł. Sukienka i spódniczka w kolorze pomarańczowym to świetna baza do stworzenia przebrania dla małej dziewczynki. Dynię można stworzyć także z kolorowej bibuły. Kostium być może nie będzie przerażający, ale cóż kojarzy nam się bardziej z Halloween niż dynia.

Przebrania dla dzieci na halloween

fot. marthastewart, etsy.com, etsy.com, etsy.com

Bohater z bajki

Jeśli Twoje dziecko nie chce wyglądać przerażająco, za to marzy by wcielić się w postać ze swojej ulubionej bajki, to nie opieraj się. Doskonałym wyborem będzie Czerwony kapturek, Piotruś Pan czy superbohater. Dziewczynki z pewnością odnajdą się w roli Dzwoneczka, wróżki lub księżniczki. To ma być dobra zabawa dla dzieci, pozwólmy im zatem zdecydować, za co chcą być przebrane.

Przebrania dla dzieci na halloween

fot. lauriestutuboutique.com, inhibitat.com, makeit-loveit.com, etsy.com

Zwierzęta

Czarny kot, nietoperz czy pająk. Mogą być bardzo przerażające lub wesołe. Kostiumy-zwierzęta z pewnością bez większego problemu znajdziemy w wielu sklepach. Możemy je także wykonać samodzielnie w domu. Wystarczą papierowe uszka na opasce do włosów i ogon, a przebrania dla kota gotowe. Podobnie można stworzyć kostium pająka. Wystarczy doczepić trzy pary odnóży. Brrrr....

Przebrania dla dzieci na halloween

fot. etsy.com, luuu.com, etsy.com, marthastewart.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/2 lata temu
Fantastyczne przebrania widziałam w KappAhl w Centrum Janki! W różnych rozmiarach :) PS można też przebrać się lub dziecko za superbohatera :)
/4 lata temu
Hmm, miałam problem z przebraniem dziecka i znalazłam ciekawy strój biedronki na stronie imprezy-maja i choć nie jestem zwolenniczka tego wydarzenia, to radość mojego dziecka mi wystarczy.
/6 lat temu
Nigdy nie przebrałabym dziecka za jakiegos wampira czy ducha czy coś innego!!! Obrzydliwe!
POKAŻ KOMENTARZE (2)