Preznet dla dwulatka fot. Adobe Stock

Prezent dla dwulatka chłopiec - co kupić dwulatkowi pod choinkę?

Samochód, klocki a może namiot do zabawy? Sprawdź nasze zestawienie sprawdzonych zabawek dla dwuletniego chłopca.
Małgorzata Machnicka / 28.10.2019 12:28
Preznet dla dwulatka fot. Adobe Stock

Wśród zainteresowań dwuletnich chłopców królują samochody i klocki. Ale nie zawsze i nie tylko. Maluch z pewnością ucieszy się z namiotu, który stanie się jego „bazą", suchego basenu z kulkami (co za luksus!), rowerka biegowego czy gry zręcznościowej.

Starałyśmy się wybrać 8 uniwersalnych zabawek, które sprawdzą się pod choinką. Wszystkie w różnych kategoriach cenowych - od około 60 do 300 złotych. 

Drewniana laweta z 4 samochodami, Janod

Samochody, stacje benzynowe, straże pożarne  - to najczęściej wybierane prezenty dla chłopca. A co powiesz na drewnianą lawetę z czterema samochodami od francuskiej marki Janod? Zestaw stanowi samodzielną zabawkę, ale może być też jednym z zestawów dużego kompletu Story Box.

 

Samochód Janod

Namiot dziecięcy, Djeco

Pamiętasz czasy, w których budowało się swoją bazę? Od tamtej pory minęło kilkanaście lat i teraz dzieci mają o wiele łatwiej i ciekawiej -  nie muszą robić jej z połowy mebli z domu i koców. Wiele marek ma w swojej ofercie pięknie zdobione, kolorowe namioty, idealne do całodziennych zabaw. Polecamy je nie tylko chłopcom!

Namiot Djeco

Mata Miasto Turbo Touch, Chicco

Mata to idealne miejsce do zabawy. Szczególnie jeśli jest interaktywna! Tą od marki Chicco dziecko może się bawić w jednym z dwóch zaprogramowanych trybów: pierwsza pozwala na swobodną zabawę i dowolną kolejność odwiedzanych punktów na trasie, druga zachęca do rozpoznawania charakterystycznych dźwięków. Do maty dołączone jest jedno auto.

Mata Chicco miasto

Rowerek biegowy Lionelo

To kolejna drewniana zabawka w naszym zestawieniu - mamy do nich słabość. Aktywny dwulatek z pewnością zakocha się w tym rowerku biegowym od pierwszego wejrzenia. Poza tym, że to świetna forma rozrywki, to dodatkowo rozwija zmysł równowagi, koordynację ruchową i umiejętność koncentracji, jednocześnie wzmacniając mięśnie. 

Rowerek biegowy Lionelo

 

Drewniane rybki - wędkowanie, Djeco

Grę zręcznościową, która polega na łowieniu ryb na wędkę z magnesem zna z dzieciństwa każda z nas. Zabawa doczekała się drewnianej, pięknie ilustrowanej wersji - pudełko zawiera 12 drewnianych rybek i 2 wędki. Kto złowi więcej? 
 
Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne - granatowa (widoczna na zdjęciu) i zielona.

Drewniane rybki Djeco

Suchy basen z kulkami

Posiadanie własnego basenu z kulkami to nie lada luksus i z pewnością ucieszy każdego malucha (nie tylko chłopca). Do wyboru są różne wzory, wielkości i kolory. Ceny też są bardzo różne - od 120 do nawet 400 złotych.

Suchy basen z kulkami

Warsztat drewniany, Ecotoys

Drewniany warsztat to marzenie każdego chłopca (bez względu na wiek). Ten od marki Ecotoys, ma wiele ciekawych funkcji i udogodnień - półkę na śruby, otwory, do których można przykręcać śruby i deseczki, imadło oraz miarkę przymocowaną do stołu. 

Warsztat drewniany ecotoys

Klocki Czas na naukę, Mega Bloks

Ogromny zestaw kolorowych klocków zachwyci każdego malucha. Podczas zabawy dziecko nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także uczy się kolorów, cyferek i kształtów. Klocki Mega Bloks doczekały się wielu wersji, które można dowolnie ze sobą łączyć. 

Klocki mega bloks

 

Więcej pomysłów na prezent dla dziecka:
TOP 7: najlepsze prezenty dla dwuletniej dziewczynki
20 pomysłów na prezent dla dwulatka