Prace plastyczne z jarzębiny

Oto 5 pomysłów na prace plastyczne z jarzębiny. Jeśli twoje dzieci są miłośnikami „darów jesieni” i znoszą ich mnóstwo do domu, można je wykorzystać w kreatywny sposób.

Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Twoje dzieci są miłośnikami „darów jesieni” i znoszą ich mnóstwo z każdego spaceru? Można je wykorzystać w kreatywny sposób! Przed wami 5 pomysłów na prace plastyczne z jarzębiny!

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie. Koral, koral sznur korali, la, la, la, la, la, la, la – kto z nas nie pamięta tej piosenki? Dzieci kochają jarzębinę! Służy do ozdabiania babek z piasku, bywa pomocna w nauce liczenia, a przede wszystkim jest doskonałym materiałem do wszelkiego rodzaju prac plastycznych.

Chyba każdy robił w dzieciństwie korale z jarzębiny. Nosiły je wszystkie małe damy (niektóre robiły sobie do kompletu bransoletki i kolczyki). Tego typu wspomnienia są bezcenne, dlatego warto podzielić się z nimi z naszymi pociechami.  /fot. Fotolia

To Cię też zainteresuje: Jak zrobić duże bańki mydlane

Zobaczcie, co jeszcze prócz naszyjnika z jarzębiny możecie zrobić wspólnie z dziećmi!  

 

1. Jesienne bukiety z jarzębiny

Zerwijcie kilka gałęzi jarzębiny, zwiążcie je ciasno grubą wstążką i gotowe! Taki bukiet świetnie ożywi stół, ale sprawdzi się także jako prezent, na przykład dla ukochanej babci.

Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Fot. Fotolia

 

2. Korona pani jesieni

Nie tylko kwiaty nadają się do zaplatania – zabawcie się w królową/króla jesieni i wykonajcie razem wianek-koronę z jarzębiny! Nie zapomnij tylko zrobić zdjęcia!

Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Fot. Fotolia

 

3. Ozdobny wianek na drzwi

Najczęściej ozdabiamy drzwi przed świętami, ale po co czekać? Wykonajcie koło z cienkich gałęzi i przyklejcie do nich znalezione dary jesieni: liście, szyszki, żołędzie i oczywiście cudowną czerwoną jarzębinę. Sąsiedzi oszaleją z zazdrości!

Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Fot. Fotolia

 

4. Drzewo jarzębinowe z plasteliny

Naszkicujcie drzewo, a potem wyklejcie go cienką warstwą plasteliny (pień brązową, koronę pomarańczowo - żółto-zieloną). Do plasteliny przyczepcie kulki jarzębiny. Umieszczone symetrycznie mogą wyglądać jak małe jabłuszka.

Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Fot. Fotolia

 

5. Jarzębinowe serca i nie tylko

Nawleczcie owoce jarzębiny na nitkę i zróbcie z nich długi naszyjnik. Poza względami estetycznymi, korale mogą posłużyć jako materiał do układania wzorów takich jak serca lub do nauki figur geometrycznych.

Prace plastyczne z jarzębiny - 5 pomysłów!

Fot. Fotolia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)