POLECAMY

Plan filmu "Rozmowy Nocą"

Marcin Dorociński w roli kucharza?
Plan filmu "Rozmowy Nocą"
To z pewnością zaskakujący widok dla jego fanów, którzy przyzwyczaili się do oglądania go w serialu "PitBull" w znacznie bardziej męskiej roli.

Niedługo jednak aktor pojawi się na wielkim ekranie w komedii romantycznej "Rozmowy nocą", gdzie zagra właśnie mistrza kuchni - niepoprawnego romantyka, wciąż szukającego wymarzonej połówki, którą mógłby przeprowadzić przez kuchnie i smaki świata. Tą połówką okaże się jego zupełne przeciwieństwo - Matylda, która dokładnie wie, czego chce od życia, a mężczyzna ma jej tylko pomóc osiągnąć upragniony cel. W tę rolę wcieli się znana przede wszystkim z serialu "Oficer" Magdalena Różczka.

"Rozmowy nocą" są pogodną i pełną optymizmu opowieścią o dwojgu stworzonych dla siebie ludziach poszukujących uczucia i bliskości, mijających się jednak ciągle w swoich życiowych perypetiach. Na odtwórców głównych ról wybrałem dwoje zdolnych aktorów młodego pokolenia: Magdalenę Różczkę i Marcina Dorocińskiego, którzy jeszcze nie kojarzą się z komedią romantyczną. Dlatego uważam, że tym ciekawsze będzie dla widzów zobaczenie ich w takich wcieleniach" - zdradza reżyser Maciej Żak, którego spotkaliśmy goszcząc na planie zdjęciowym tej produkcji.

Zdjęcia odbywały się w kuchni warszawskiego klubu Tango&Cash, a nagrywano sceny z udziałem Romy Gąsiorowskiej i Marcina Dorocińskiego. "Mój bohater Bartek to spokojny, skromny człowiek, który robi to co lubi, czyli gotuje dla innych, a po pracy pisze książkę kucharską. Do spełnienia brakuje mu tylko szczęścia w miłości. A to przecież najważniejsze w życiu człowieka - opowiada aktor. Jak przystało na prawdziwego kucharza, Marcina Dorocińskiego zastaliśmy na planie w fartuchu kucharskim z wielkim nożem w ręku. "Musiałem pod okiem profesjonalnego kucharza nauczyć się odpowiednio zachowywać w kuchni, operować różnymi narzędziami, a przede wszystkim bardzo szybko kroić warzywa. I udało mi się to! - zdradza z zadowoleniem.

Zdjęcia "Rozmów Nocą" w zawrotnym tempie zmierzają ku końcowi, a obok Magdaleny Różczki i Marcina Dorocińskiego w obsadzie zobaczymy również Romę Gąsiorowską, Weronikę Książkiewicz, Tomasza Sapryka, Joannę Żółkowską, Sambora Czarnotę i Michała Pielę.
Warto zaznaczyć, że scenariusz do filmu, autorstwa Karoliny Szymczyk-Majchrzak, jako pierwszy z gatunku komedii romantycznej został wyróżniony nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w prestiżowym konkursie Hartley Merrill w 2006 roku.
Film zobaczymy na dużym ekranie już 15 lutego, a póki co wszystko wskazuje na to, że będzie to najciekawsza komedia romantyczna przyszłego roku.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)