Nasze zwierzęta, "Co i jak" nr 10

Ile par kocich oczu jarzy się w ciemnościach? Co najchętniej jedzą gryzonie? O tym w 10. numerze "Co i jak".
/ 06.04.2007 14:07
Ile par kocich oczu jarzy się w ciemnościach? Co najchętniej jedzą gryzonie? Jak działa automatyczny podajnik karmy dla papużek falistych? Ile ryb i roślin jest w akwarium? Czy potrafisz rozwiązać krzyżówkę kynologiczną? Wyjaśnij, co zdarzyło się w stajni! Odpowiedzi na te pytania znajdują się w 10. numerze kolekcji "Co i jak" przeznaczonej dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Kolekcja spotka się z uznaniem wszystkich, którzy cenią łączenie zabawy z edukacją – dzieci będą nią zachwycone, a rodziców ucieszą korzyści płynące z tej zabawy. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta VCD z dwoma filmami, które uzupełnią wiadomości wyniesione z lektury. Po filmowym świecie wiedzy i nauki oprowadzą widza trzy żądne wiedzy postacie: ciekawski znak zapytania Theo, zaskoczony wykrzyknik Tess i wesoła kropka Quentin. Ich obecność ubarwia akcję i sprawia, że widz łatwiej przyswaja informacje.

Są członkami rodziny, wiernymi przyjaciółmi i niezawodną pomocą w gospodarstwie. Dostarczają radości, ludziom starszym wypełniają samotność, dzieci uczą odpowiedzialności – nasze zwierzęta. Krótkie, treściwe teksty wprowadzają czytelników w świat zwierząt domowych i gospodarskich. Zagadki i łamigłówki w formie zabawy poszerzają wiedzę o psach, kotach, świnkach morskich, królikach, mieszkańcach terrariów i akwariów, koniach i zwierzętach żyjących w wiejskim gospodarstwie.

Filmy:

Konie
Dla naszych przodków wytrzymały i posłuszny koń był nieocenionym pomocnikiem. Dziś wiele koni pracuje równie ciężko, a jednak kojarzymy je raczej ze sportem i miłym spędzaniem czasu. Nie darmo mówi się, że największe piękno na świecie na końskim leży grzbiecie.

Koty
Koty fascynują sprawnością zmysłów, wdziękiem i indywidualizmem. Rodzina kotowatych to koty małe, duże i gepardy. Do małych należą oprócz kota domowego między innymi puma, ryś i żbik. Duże koty to lew, tygrys, jaguar i lampart. Głównie im poświęcamy ten odcinek.

W sprzedaży od 29 marca!