Najrzadsze imiona w Polsce w 2018. Odważyłabyś się nazwać tak dziecko?

Ministerstwo Cyfryzacji co roku publikuje listę najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Polsce. Pierwsze miejsca rankingu już poznaliśmy. Czas na imiona wybierane najrzadziej!
Magdalena Bury / 05.03.2019 09:52

Wybór imienia dla swojego dziecka jest niezwykle trudny. Z jednej strony chcemy, by dziecko dobrze się z nim czuło, z drugiej - by trochę wyróżniało się spośród innych rówieśników. I chociaż najczęściej rodzice wybierają klasyczne imiona, tj. Zuzanna, Julia, Maja dla dziewczynek czy Antoni, Jakub, Jan dla chłopców, są tacy, którzy chcą wyróżnić swojego malucha na przedszkolnej liście obecności.

Ministerstwo Cyfryzacji od wielu lat na początku każdego roku publikuje raport najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w ubiegłym roku. O tym już pisaliśmy. Teraz czas na odwrócenie listy.

Sprawdźmy, jakie imiona wybierano w 2018 roku najrzadziej! Niektóre z nich trudno wymówić!

Zobacz także:

Księga imion dla chłopcówKsięga imion dla dziewczynek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/06.03.2019 06:49
Kiedy 3 lata temu rodziłam córkę dałam jej na imię Marcjanna. W tamtym roku było to rzadkie imię bo były tylko 4 dziewczynki z tym imieniem. W 2018 roku już 31 dziewczynek. Kto wie- może za 3 lata Laurencja już nie będzie takie rzadkie.