POLECAMY

"Mysi agenci"

Jesienią Stefan Malutki udowodni, że niezły z niego agent, a MYSZje niemożliwe są nie tylko dla orłów!
"Mysi agenci" fot. Kino Świat

Sympatyczni bohaterowie, wartka, przeskakująca z kontynentu na kontynent, akcja; porywające latynoskie rytmy; zabawne dialogi z nawiązaniami do najsłynniejszych agentów świata - Jamesa Bonda i Kapitana Klossa, w tłumaczeniu Kuby Wecsile, współtwórcy sukcesów „Ratatuja", „Pioruna" i „Disco Robaczków" oraz wokalne popisy mistrzów dubbingu – Tomasza Kota („Dżungla”, „Mikołajek”, „Rodzinka Robinsonów”), Cezarego Morawskiego („Renifer Niko ratuje święta”, „Pocahontas”) oraz Brygidy Turowskiej („Kung fu Panda”, „Alicja w Krainie Czarów”) - witajcie w kolorowym świecie „MYSICH AGENTÓW”!

Tej jesieni agent Zero Zero z Serem Stefan Malutki, nieustraszony poszukiwacz zaginionych mleczaków, powraca w nowej misji, która udowodni, że nie takie z niego małe miki i zawiedzie go na wszystkie kontynenty naszego globu! Tym razem supergryzoń wpada w sidła perfidnego rekina show-biznesu Don Podlova, który chce zbić fortunę, ujawniając światu mysiego agenta mówiącego ludzkim głosem. Co gorsza, wyrachowany biznesmen przejmuje także prezenty, wręczane przez supermyszkę dzieciom, które właśnie pożegnały się z pierwszym ząbkiem. Na ratatunek Stefanowi rusza niezawodna ekipa jego mysich agentów: rozśpiewany Stachu - król estradowego obciachu, bystra Mariola, której talenty są wieczne, maleńki Bratek - superspec od myszkowania oraz piękna Lola - roztańczona Myszsz Świata  2010.

EKIPA MYSICH AGENTÓW:

STEFAN MALUTKI - legendarny agent zębowych ruchomości.  Ten nieustraszony krewniak Ratatuja przemierza cały świat, podrzucając monety dzieciom, które utraciły cenne mleczaki. W swoich MYSZjach NIEMOŻLIWYCH jest skuteczniejszy od Jasona Bourne’a, Jamesa Bonda i kapitana Klossa, bo...  STEFAN NIE ZAWODZI NIGDY. Zawsze może liczyć na wsparcie milionów mysich członków swojej niezawodnej agencji. Chodzą słuchy, że sekretem jego skuteczności są tajemne konszachty z pewnym sławnym Kotem...

LOLA - tajna agentka mysiego wywiadu, równie sprytna, co urodziwa. Zagorzała wielbicielka talentu Stefana Malutkiego, dzielnie asystuje mu w poszukiwaniach zaginionych mleczaków. Specjalistka w rzutach lassem w stylu Indiany Jonesa oraz ekstremalnej jeździe na... wrotce. Świetnie tańczy, a za sprawą niebanalnej urody zasłużyła na miano Myszsz Świata 2010!

MARIOLA –  bystra asystentka Stefana Malutkiego, która nieraz udowodniła, że nie wypadła kotu spod ogona. Mysia wersja panny Moneypenny ma wyraźną słabość do swojego szefa i talenty, które zaiste są wieczne. Wszystkie gryzonie małe i duże na pokładzie statku Stefana wiedzą, że Marioli nigdy nie mówi się nigdy!

STACH – prawdziwe zwierzę estrady, zwycięzca (i to wielokrotny) konkursów „Futrzaka ta melodia” i „Mysz Can Dance”, założyciel i szef mysiego fanklubu Stachursky’ego. Swoim niskim głosem uwiódł już niejedną mysz agent, choć najbardziej zależy mu na sympatii nieczułej na jego sceniczny image Marioli. To dla niej porzuci leniwy styl życia gwiazdy i - ratując z opresji Stefana - udowodni, że Stachu jest kimś więcej niż królem estradowego obciachu .

BRATEK – wielka odwaga w mikrym ciałku, najmniejszy supergryzoń świata, zdobywca prestiżowego tytułu „Posłaniec Roku”, który dla swojego idola Stefana jest niczym Robin dla Batmana i dzielnie staje do najgroźniejszych zadań. Wciska się w najmniejsze dziury i - gdy trzeba - potrafi groźnie pisnąć na wrednego porywacza mleczaków. Jego idol to myszka Jerry.

DON PODLOV – w jego przypadku nazwa zimny drań to za mało, on jest lodowatym draniem! Ekscentryczny producent telewizyjny z zamiłowaniem do jaskrawych garniturów, który poluje na najsłynniejszego mysiego agenta i nałogowo kradnie dzieciom mleczaki.  Jego pomocnicy to mrukliwy wielkolud Dymitrij i zgryźliwa frau Adelajda. Pan i Pani Myszka udowodnią mu, że bycie geniuszem zła wymaga talentu, którego akurat u Don Podlova tyle, co kot napłakał...W polskiej wersji językowej głosów użyczyli:
Tomasz Kot - Stefan Malutki
Izabela Bukowska - Lola
Anna Zagórska - Mariola
Jacek Lenartowicz - Stach
Cezary Morawski - Don Podlov
Paweł Szczęsny - Pan Gunther
Anna Apostolakis - Adelajda
Brygida Turowska - Bratek
Reżyseria polskiego dubbingu - Cezary Morawski

"Mysi agenci", Produkcja: Hiszpania/Argentyna 2008, Czas trwania: 90 min., Dystrybucja filmu: Kino Świat, Premiera: 10 listopada 2010 r.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)