Miś Yogi na DVD fot. Galapagos Films

"Miś Yogi" na DVD

Fabularna wersja jednej z najpopularniejszych kreskówek wszech czasów. Adam Ferency i Zbigniew Zamachowski w polskiej wersji językowej filmu.
/ 31.05.2011 15:39
Miś Yogi na DVD fot. Galapagos Films
Miś Yogi już od ponad 50 lat bawi swoimi przygodami widzów na całym świecie pojawiając się nie tylko w animowanych serialach, ale również grach wideo, komiksach i filmach pełnometrażowych. „Miś Yogi” to pierwsza aktorska produkcja z udziałem najsłynniejszego mieszkańca parku Jellystone.

O filmie
Miś Yogi (Adam Ferency/Dan Aykroyd) i jego przyjaciel miś Boo Boo (Zbigniew Zamachowski/Justin Timberlake) wiodą spokojne życie w parku krajobrazowym Jellystone. Ich główną rozrywką jest podkradanie turystom koszyków z jedzeniem, w czym usiłują im przeszkadzać lokalni strażnicy Smith (Tom Cavanaugh) i Jones (T.J. Miller). Aczkolwiek nieskutecznie.

Niestety, sielanka kończy się z chwilą kiedy miejscowy burmistrz Brown (Andrew Daly) podejmuje decyzję o zamknięciu parku oraz wycięciu wszystkich znajdujących się w nim drzew. Kiedy Yogi i Boo Boo dowiadują się, że ich dom może zostać zniszczony, postanawiają zrobić wszystko by ocalić Jellystone w czym pomagają im strażnik Smith i piękna dokumentalistka Rachel (Anna Faris). Jednak burmistrz Brown nie zamierza poddać się bez walki...Reżyserii „Misia Yogi” podjął się Eric Brevig, dwukrotnie nominowany do Oscara® i wyróżniony honorowym Oscarem (za pracę przy „Pamięci absolutnej” z Arnoldem Schwarzeneggerem) twórca efektów wizualnych i reżyser mający na swoim koncie udaną „Podróż do wnętrza ziemi” z Brendanem Fraserem.
Film od początku był pomyślany jako produkcja aktorska, w której jednak postaci Yogiego i Boo Boo zostaną przywołane do życia dzięki animacji komputerowej. Głosów bohaterom udzielili kolejno Dan Aykroyd (w polskiej wersji językowej Adam Ferency) i megagwiazda muzyki Justin Timberlake (w polskiej wersji językowej Zbigniew Zamachowski). Obok nich w obsadzie filmu znaleźli się ponadto Anna Faris (polskim widzom znana najlepiej z roli w komediowym cyklu „Straszny film”), Tom Cavanagh, T.J. Miller, Nathan Corddry i Andrew Daly.

Zdjęcia do filmu prawie w całości powstały w Nowej Zelandii w lesie stanowym Woodhill State Forest położonym na zachód od Auckland.


Wydanie Blu-Ray I DVD
Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Miś Yogi” pojawi się w sklepach 27 maja. Kilka dni wcześniej film zadebiutuje w wypożyczalniach wideo. Na płytach nie zabraknie, oczywiście, wyjątkowych dodatków specjalnych:

Wydanie Blu-Ray

Spędź dzień w Parku Jellystone
Mieszkanka Misia Yogi
Czy jesteś sprytniejszy niż przeciętny miś?
Nowa kreskówka Looney Tunes Rozwścieczony Jeździec
Misiowy Misz- Masz

Wydanie DVD
Dodatki specjalne:
Sekrety parku Jellystone: kryjówki, śmiecące misie
 Misiowy Misz- Masz"Miś Yogi", Dystrybucja DVD: Galapagos Films, Premiera: 27 maja 2011