Letnie zabawy na świeżym powietrzu - 6 kreatywnych pomysłów!

Poznajcie pomysły na zabawy, które sprawdzą się podczas ciepłych, słonecznych dni.
/ 17.06.2015 10:36

Lato to pora roku, w której dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Zwykle do długiej zabawy wystarczają inne dzieci i plac zabaw. Co jednak, gdy dziecko się nudzi? Oto pomysły na zabawy, które sprawdzą się podczas ciepłych, słonecznych dni.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. Depositphotos

Przeczytaj też: 5 aktywnych zabaw na wiosnę

Zabawy na świeżym powietrzu uwielbiają wszystkie dzieci, niezależnie od wieku. Lato to idealne pora roku, by na dworze spędzić większość dnia. Co jednak, gdy dziecko się nudzi i nie ma pomysłu na zajęcie. Oto kilka pomysłów, które dzieci wprost pokochają.

Z czym kojarzy się lato? Ze słońcem, piaskiem, wodą. Wykorzystajmy ciepłą aurę i pozwólmy dzieciom na radosną zabawę, bieganie na boso, moczenie pod zraszaczem, kąpiele w basenie, rzucanie balonami wypełnionymi wodą, zabawę w błocie. Czyż to nie są niezapomniane chwile?

Latem takie zabawy nie skończą się przeziębieniem lub katarem, ale ogromną radością.

Oto lista kreatywnych zabaw, które musicie wypróbować tego lata:

 

Ogromne bańki mydlane

Bo bańki kochają dzieci bez względu na wiek. Zwłaszcza te w wydaniu XXL. Możecie spróbować stworzyć takie ogromne bańki samodzielnie. Wystarczy hula hop i duża miska lub basenik. Możecie sprawić, że dziecko znajdzie się w środku bańki. Prosty pomysł, który dzieciom sprawi mnóstwo radości.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. onecharmingparty.com, nobiggie.net (2), pinterest.com

 

Wodna instalacja

Bo każde dziecko kocha eksperymenty. Latem proponujemy zabawę z wodą. Instalacja wodna to doskonały pomysł na długą zabawę, bo najpierw trzeba taką instalację zbudować, a później testować do woli. Wystarczą butelki po napojach, talerzyki, sitka. Do konstrukcji instalacji będzie niezbędna pomoc rodzica, ale testowanie to już zadanie dla dzieci. Oto kreatywny sposób spędzania upalnych dni, który rozwija wyobraźnię, zachęca do eksperymentów, uczy poprzez zabawę. Być może Wasze dziecko wyrośnie na fizyka, architekta lub inżyniera budownictwa.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. shareandremember.blogspot.com, tinkerlab.com (2), shareandremember.blogspot.com

 

Zabawa z cieniem

Pamiętacie tą zabawę z dzieciństwa? Jedno dziecko stoi, a drugie odrysowuje cień. Podzielcie się swoim doświadczeniem z dziećmi. Ta zabawa sprawdzi się także, gdy na podwórku nie ma dzieci. Odrysuj cień malucha, później możecie go wspólnie ozdobić lub pokolorować. Poza tym, z cieniem można się ścigać, obserwować jego wielkość pod różnym kątem padania promieni słonecznych. Spróbujcie, lato to idealna pora na takie eksperymenty.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. tinkerlab.com (2), kiwicrate.com (2)

 

Kreatywna kreda

Dzieci uwielbiają malować kredą. Kolorowe obrazki zdobią chodniki przed wieloma blokami. Kredą można namalować tor wyścigowy, klasy do skakania, ulubionego bohatera z bajki. Ale czy próbowaliście takiej zabawy? Dzięki kredzie dziecko może stać się księżniczką, trzymać balonik, przemienić się w supermena. Genialna zabawa, do której wystarczy kreda i pomysł.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. pinterest.com, profiletree.com, missyfafa.blogspot.com, matome.naver.jp

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. milkandcuddles.com (2), blog.daniellelynnphotography.com, profiletree.com

 

Błotne inspiracje

Zabawy w piasku to czysta frajda, ale jeszcze lepsze jest błoto. To doskonały surowiec w plenerowej kuchni lub zabawy w ogrodniczkę. Chcecie, by dziecko zajęło się zabawą przez dłuższy czas, pozwólcie mu zrobić błoto. Doskonale sprawdzi się jako ciasto na babeczki lub do sadzenia roślinek, z błota można robić także wspaniałe zamki. Bez prania się nie obędzie, ale zabawa będzie niezwykle udana.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. innerchildfun.com (2), messforless.net (2)

 

Wodne bomby

Wojna na bomby wodne to idealny pomysł na upalny dzień. Nie dość, że sprawi mnóstwo radości i tym najmłodszym, i tym nieco starszym, pozwoli dodatkowo schłodzić organizm, chroniąc przed przegrzaniem. Do wyboru kolorowe, zabawne piłki wykonane z gąbki lub balony wypełnione wodą. Gotowi do bitwy? 

Przydatna rada
Jeśli nie masz ochoty na wodną wojnę, przywiąż piłkę zrobioną z gąbki do gumki, a uzyskasz wodne jo-jo.

Letnie zabawy na świeżym powietrzu

fot. innerchildfun.combookgoddess6.wordpress.com

Czytaj też: Pisanie po plecach - zabawa dla dzieci