dziecko w szpitalu fot. Serwis prasowy

Koncert charytatywny Wielcy i Mali Twórcy dla Wielkich i Małych serc

30 września odbędzie się pierwszy koncert charytatywny w ramach inicjatywy „Wielcy i mali twórcy dla małych i wielkich serc” na rzecz Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika.
/ 29.08.2012 14:06
dziecko w szpitalu fot. Serwis prasowy
30 września br. odbędzie się pierwszy koncert charytatywny w ramach inicjatywy „Wielcy i mali twórcy dla małych i wielkich serc” na rzecz Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika.

Koncert organizowany jest w celu zebrania środków finansowych na serwis, konserwację i naprawy aparatury medycznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika.

Impreza odbędzie się 30 września 2012 roku w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny.  Wydarzenie uświetnią swoimi występami m.in. Robert Gawliński z zespołem, Gaba Kulka, Maja Kleszcz z zespołu IncarNations. Początek imprezy o godzinie 17.00, a koncert rozpocznie się o 19.00.
 
Dla małych i wielkich serc wystąpią również studenci z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i inni. Nie zabraknie również licytacji ciekawych przedmiotów m.in. czekoladowej repliki Pucharu Euro 2012.
 
Podczas koncertu znajdzie się również specjalnie wydzielona strefa z ciekawymi animacjami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Wśród atrakcji będą między innymi pokazy tańca, pokaz mody, a także porady ekspertów - dermatologów dotyczące pielęgnacji i urody.

O Warszawskim Szpitalu dla Dzieci

Na przestrzeni ostatnich lat, głównie dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawa oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Warszawski Szpital Dla Dzieci został wyposażony w wysokiej klasy sprzęt medyczny przeznaczony do diagnozowania i ratowania życia małym pacjentom. Wydatki na utrzymanie takiej bazy sprzętowej są jednak zbyt wysokie w stosunku do przychodów placówki z udzielonych świadczeń zdrowotnych z NFZ. Powstała więc idea organizacji koncertu charytatywnego, w celu zebrania środków na serwis, konserwację i naprawy aparatury medycznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Warszawski Szpital dla Dzieci mieszczący przy ul. Kopernika, jest pierwszym szpitalem dziecięcym w Polsce, który działa nieprzerwanie od 1869 roku. Misją Szpitala jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym dzieciom.