Jesienią dzieci się nudzą?

Do wygrania mamy ciekawe książki i gry komputerowe - w sam raz dla dzieci, którym dłużą się jesienne wieczory!
/ 27.09.2006 11:46
jesien1.jpgNie każde jesienne popołudnie uda się nam spędzić wraz z dziećmi na spacerze w poszukiwaniu owoców jarzębiny czy kasztanów. Na długie, deszczowe dni proponujemy najmłodszym interesujące lektury i edukacyjne gry komputerowe.

Wśród nowości księgarskich znaleźliśmy jesienne baśnie dla najmłodszych, a także książkę „akcji” dla nieco starszych. Młodym fanom wirtualnego świata polecamy edukacyjne zabawy ze znanymi z telewizji ulubionymi bohaterami dobranocek.

Cztery pory baśni
Drugi tom niezapomnianych przygód baśniowego rodzeństwa czterech pór roku. Książka zawiera opowieści na każdy dzień jesieni. Przedstawiono w nich świat częściowo realny, częściowo fantastyczny. Dziecko dowiaduje się o zwyczajach zwierząt, znaczeniu niektórych roślin, a także o wadach i zaletach ludzi. Barwne ilustracje są uzupełnieniem tych niezwykłych baśni.

Włodzimierz Dulemba „Cztery pory baśni. Jesień”, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2006


Powrót kota mordercy
Druga część prześmiesznej książki o przygodach przesympatycznego Tuffy’ego już w księgarniach.
No dobra, już dobra! Przylejcie mi po tych moich tycich łapach. Narobiłem bigosu. Wielkie mi co!. Kiedy rodzina Tuffy’ego wyjeżdża na tydzień z domu, sprytny kot wymyśla kolejną intrygę - udaje, że jest kotką! Niestety, kotka wkrótce znika, a on zostaje oskarżony o jej zamordowanie i pożarcie. Czy tym razem uda mu się wyjść cało z tej opresji?

Anne Fine „Powrót kota mordercy”, Nasza Księgarnia, Warszawa 2006


Zabawa z Teletubisiami oraz
Noddy: Szykujmy się do szkoły”
Najnowsze propozycje dla najmłodszych fanów gier komputerowych to
Teletubbies – Zabawa z Teletubisiami” oraz „Teletubbies – Ulubione zabawy” obie w polskiej wersji językowej, przeznaczone są na komputery PC. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 2-4 lat, uczą kolorów, liczenia, rozwijają spostrzegawczość oraz ogólną koordynację. Wszystko jest skonstruowane tak, aby stymulować wczesnodziecięcy rozwój - poprzez wyrabianie u maluchów pewności siebie i zachęcanie do odkrywania świata.
Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym lub rozpoczynających naukę w szkole powstała edukacyjna gra komputerowaNoddy: Szykujmy się do szkoły”, bazująca na przygodach bohaterów lubianego animowanego serialu BBC. Gra przygotowuje dzieci do pierwszych kroków w szkole. Dziecko uczy się literowania, liczenia i prostych równań arytmetycznych. Razem z sympatycznymi bohaterami rozpoznaje kolory, kształty i miary.


Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Dla naszych Internautek mamy do wygrania 5 egzemplarzy książki „Cztery pory baśni. Jesień”, 10 egzemplarzy książki „Powrót kota mordercy” i po jednym egzemplarzu płyt z grą komputerową. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień?

Konkurs zakończony!

Sprawdź Wyniki konkursu Złota jesień