POLECAMY

Jak wychować małego sportowca

Już dziś możesz sprawić, że twoje dziecko pokocha aktywność fizyczną na całe życie. Zobacz, jak gwiazdy dbają o rozwój formy swoich maluchów!
Choć ten trend trwa w Hollywood od wielu lat, to nikomu się nie znudził. Powód? Gwiazdy wiedzą, że rozwijanie w dziecku zamiłowania do ruchu to klucz do jego sukcesów... Nie tylko sportowych.

Rower, hulajnoga, piłka i plac zabaw

Aby zaszczepić w dziecku miłość do sportu, warto od najmłodszych lat zachęcać je do ruchu. Takie aktywne zabawy wpływają dobrze na rozwój malucha, kształtują precyzję ruchów i sprawność, a nawet wzmacniają jego odporność. Wie o tym nie tylko Sharon Stone czy Gwen Stefani – także inni znani rodzice spędzają ze swoimi pociechami jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Bo również granie w piłkę (syn Davida Beckhama), fikołki na drążku (syn Heidi Klum) czy wspinanie się po drabinkach (córka Alessandry Ambrosio) jest najwyższą formą sportu :)

Aktywny rodzic - aktywne dziecko

Psychologowie twierdzą, że dla dziecka najlepszą zachętą do uprawiania sportu jest lubiący ruch rodzic. Dlatego weź przykład z gwiazd, które wraz z maluchami czerpią ogrom radości z zabaw na świeżym powietrzu. Wyjdzie to na zdrowie nie tylko twojemu dziecku, ale również tobie! Aby pociecha chciała uprawiać sport, pamiętaj, aby zawsze podziwiać jej sukcesy i pocieszać ją po porażkach. Niech aktywność fizyczna kojarzy się maluchowi z zabawą - dzięki temu z przyjemnością będzie powracał do wysiłku jako formy relaksu w dorosłym życiu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)