POLECAMY

Jak ciekawie spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

Zachęć dziecko do spędzania aktywnie czasu podczas świąt wielkanocnych. Jest mnóstwo czynności, które mogą wykonywać dzieci w każdym wieku. Poszukiwanie króliczka wielkanocnego, czy innowacyjne dekorowanie pisanek to tylko część pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem.
Jak ciekawie spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

Święta Wielkanocne wiążą się z pewną tradycją, wypróbowanymi sposobami na ich spędzenie, jednak aby dla dzieci także był to ciekawy czas można wprowadzić kilka innowacyjnych pomysłów. Dzięki nim Wielkanoc będzie dla maluchów bardziej atrakcyjna.

Zabawy wielkanocne a wiek dziecka

Przede wszystkim musisz mieć na uwadze wiek dziecka. Jeżeli ma kilka lat możesz zaproponować mu zrobienie wydmuszki, pomalowanie pisanek wielkanocnych. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie stolika dla malca, całego warsztatu malarskiego i wspólne dekorowanie jajek. Wzory mogą one przybierać różne postaci, minki, zwierzątka, ornamenty. Najważniejsze jest wzbudzenie aktywności w dziecku, ćwiczenie jego wyobraźni oraz oczywiście wspólnie spędzony czas.

Zobacz też: Już czas zaplanować święta

Jeżeli masz ogród, możesz pozwolić sobie na zorganizowanie dla dziecka zabawy polegającej na odnalezieniu przez malca schowanych tam pisanek, króliczków wielkanocnych lub rzeczy, które mają związek z tymi świętami. Pamiętaj o nagrodzie za odnalezione skarby. Może być to symboliczna rzecz, ponieważ największą frajdę sprawi dziecku już samo poszukiwanie.

Nie bądź jednak zbyt wymagający i dopasuj trudność poszukiwań do wieku maluszka. Zabawa ta jest popularna na Zachodzie.

Zobacz też: Wielkanoc w innych krajach

Jak się bawić z dzieckiem?

Istnieje również wiele innych pomysłów, które możesz wykorzystać. Są to wszelkiego rodzaju przebieranki, wyroby czekoladowe, innowacyjne pisanki, które tylko częściowo składają się ze skorupki jajek. Poszukaj inspiracji i dobierz je do swojego dziecka.

Wykorzystaj pomysły dostępne w sklepach, ale nie kupuj przedmiotów, lecz staraj się je zrobić sama. Istnieje mnóstwo gadżetów świątecznych, którymi warto się otaczać. Zachęć swoje dziecko do zrobienia wielkanocnych kartek, wycinanek, rysunków. Takie pamiątki będziesz mogła zachować lub podarować najbliższym w rodzinie. Będzie to na pewno miła niespodzianka.

Zobacz też: Niespodzianki Wielkanocne

Dzieci lubią Twoje zaangażowanie i bycie docenianymi przez rodziców. Pozwól im zatem się wykazać, spróbować czegoś nowego. Mimo, że zajmie to więcej czasu niż tradycyjne spędzanie świat, warto zrobić to dla uśmiechu swojego maluszka.

Zobacz też: Życzenia wielkanocne

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)