Hannibal. Po drugiej stronie maski

Hannibal Lecter wraca do kin! Tym razem zobaczymy, jak wyglądała młodość najsłynniejszego seryjnego mordercy-kanibala w historii?
/ 20.02.2007 15:25
Jak wyglądała młodość najsłynniejszego seryjnego mordercy-kanibala w historii? Co wzbudziło w nim nieludzką ciekawość zbrodni? Czy młody Hannibal budził się w ciemnościach słysząc ryk zarzynanych owiec? „Hannibal. Po drugiej stronie maski”, oparty na powieści Thomasa Harrisa pod tym samym tytułem, to historia narodzin potwora.

Młody Hannibal (Aaron Thomas, Gaspard Ulliel) podczas II wojny światowej w szokujących okolicznościach traci rodziców oraz siostrę. Osierocony i oniemiały z przerażenia Hannibal trafia do sowieckiego sierocińca. Dręczony przez rówieśników doprowadza do buntu przeciwko panującym w zakładzie warunkom. W nieprawdopodobny sposób udaje mu się uciec zza żelaznej kurtyny i dotrzeć do Francji, kraju, gdzie mieszka jego jedyny krewny. Po przybyciu do jego posiadłości, Hannibal odkrywa, że jego wuj nie żyje. Chłopca wita tajemnicza i piękna wdowa - Japonka, Murasaki Shikibu (Gong Li). Jej troska i opieka łagodzą efekty traumy, jakiej doświadczył Hannibal w dzieciństwie i podsycają w nim zainteresowanie muzyką, literaturą i malarstwem, jak również kulturą japońską i jej rytuałami zabijania... Dzięki pani Murasaki chłopiec odzyskuje mowę, którą utracił na skutek szoku po śmierci najbliższych, nie może jednak zapomnieć o okropnościach wojny... Rozpoczynając swoją obiecującą karierę medyczną Hannibal ze wszystkich sił pragnie opanować zło drzemiące w jego podświadomości. Wraca w rodzinne strony, by odnaleźć oprawców, którzy przed laty wymordowali mu rodzinę. Wszystkie najkoszmarniejsze wspomnienia powracają ze zdwojona siłą. Hannibal stawia wszystko na jedną kartę niezmordowanie tropiąc demony przeszłości i podejmując grę z samym sobą, która zagrozi wszystkim i wszystkiemu, co kiedykolwiek kochał, jak również obudzi w nim mroczne pożądanie i wieczny głód...krwi.

Autorem scenografii do filmu jest laureat Oskara, Allan Starski („Pianista”, „Lista Schindlera”, „Olivier Twist”, „Pan Tadeusz”). Kostiumy stworzyła Anna Biedrzycka-Sheppard („Pianista”, „Lista Schindlera”, „Olivier Twist”)

„Hannibal. Po drugiej stronie maski”, Reżyseria: Peter Webber, SPI