Domowy bal dla dzieci

Jak przygotować bal dla dzieci? O czym nie można zapomnieć? Przejrzyj z nami listę niezbędników dziecięcego przyjęcia.
/ 26.01.2014 20:14
Jak przygotować bal dla dzieci? O czym nie można zapomnieć? Przejrzyj z nami listę niezbędników dziecięcego przyjęcia.
 
Co to jest: niespotykana liczba księżniczek i Zorro na jeden metr kwadratowy? Odpowiedź jest prosta – dziecięcy bal! Podekscytowanie słychać zarówno w głosach milusińskich, jak i rodziców. To niewiarygodne, ale ta krótka zabawa pozostawia często wspomnienia na całe życie. Dlatego, jeśli chcemy zorganizować dla naszych dzieci domowy bal, warto przygotować się do niego naprawdę solidnie. Stroje, dekoracja, słodkie przekąski i muzyka – odpowiednio dobrane zagwarantują niezapomnianą uciechę. 
 

Domowy bal dla dzieci

fot. Fotolia

Motyw przewodni balu

Pamiętajmy, stawka jest najwyższa - zadowolone buzie naszych pociech i ich przyjaciół. Dlatego przygotowania do przyjęcia należy rozpocząć odpowiednio wcześniej i dokładnie przemyśleć. Na początek dobrze zastanowić się nad ewentualnym motywem przewodnim balu. Czy chcemy zaprosić dzieci do krainy elfów czy na Dziki Zachód? A może pozwolimy maluchom (i ich rodzicom) puścić wodze fantazji, pozwalając przeobrazić się w dowolne postaci z ulubionych bajek? Najważniejsze, by dać małym gościom możliwość spełnienia marzeń... I choć dziecięca wyobraźnia praktycznie nie zna granic, czasem warto ją nieco wspomóc. 
 

Bajkowa kraina w domu

Przygotowując przyjęcie w domu nie można zapomnieć o dekoracjach! Kolorowe serpentyny, balony i konfetti, to podstawa domowego balu. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na motyw przewodni, wystarczy zaledwie kilka elementów, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój. Sprawdzą się w tym przypadku: bibuła, papier kolorowy i rozmaite tkaniny, które przeobrażą zwykłe przedmioty w bajkową scenografię - np. krzesło w tron, dziecięce sanki w królewską karetę, a łóżko w statek piracki. 
 

Mini lista przebojów

Nie sposób zapomnieć przebojów, przy których bawiliśmy się w dzieciństwie. Z pewnością każdy do dziś pamięta tekst przynajmniej jednej z piosenek. "Puszek Okruszek", "Witajcie w naszej bajce", "Moja fantazja". Pewnie już nucisz którąś z nich! Czy nie warto podzielić się swoim wspomnieniami z naszymi dziećmi, tym bardziej, że bez problemu znajdziemy w sklepie płyty z hitami tamtych lat? Na dziecięcych top listach królowały wówczas: Fasolki, Natalia Kukulska, Majka Jeżowska czy Akademia Pana Kleksa. Taka muzyka to gwarancja wyśmienitej zabawy, ale uważaj, bo łezka w oku może się zakręcić...
 

Menu dla dzieci

Przekąski i napoje to zawsze największy kłopot podczas dziecięcych przyjęć. Nie musimy iść jednak w standardy, gdyż jest wiele popularnych smakołyków, które uszczęśliwią dzieciaki. Pamiętajmy jednak, by nawet najprostsze potrawy, które serwujemy były kolorowe i atrakcyjnie podane. A w czym gustują najmłodsi? Racuszki z jabłkami czy naleśniki z serem oprószone cukrem pudrem, to doskonały pomysł na danie główne wieczoru. Do tego wyśmienite przekąski np. sałatka owocowa, bakalie i cake pops – zupełnie nietypowe ciasteczka na patyku. Udekorowane czekoladą lub kolorowymi posypkami na pewno staną się hitem przyjęcia.
 
Skoro wszystko gotowe, czas na niezapomnianą zabawę!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/13.11.2014 09:37
Ponieważ na wspaniałym balu dla dzieci nie może zabraknąć gości, trzeba ich na niego zaprosić w jak najciekawszy sposób. Może zamiast telefonów do rodziców kolegów malucha, wysłać do wszystkich zaproszenia tradycyjną pocztą? Takie zaproszenia warto przygotować z dzieckiem, bo to wspaniała wspólna zabawa. W zaproszeniu informujemy o najważniejszych sprawach, nie tylko o terminie przyjęcia, ale również o motywie przewodnim – ważne w przypadku balu maskowego, a także o czekających gości atrakcjach. Zaproszenia muszą być przede wszystkim kolorowe i pomysłowe. Można ułożyć wierszyk, wsypać do koperty konfetti, lub zaproszenie wypisać na kartoniku wyciętym w nietypowy kształt, na przykład kwiatka czy misia. Dla każdego uczestnika balu będzie to bardzo miła pamiątka z dziecięcych lat.