"Dobry Niemiec"

Berlin, rok 1945, wojna, a najważniejsze dopiero się zacznie... George Clooney, Cate Blanchett i Tobey Maguire w thrillerze "Dobry Niemiec".
/ 16.11.2007 15:39
Przygotuj się na współczesną wizję złotej ery Hollywood, oglądając zapierający dech w piersiach stylizowany na stare kino thriller "Dobry Niemiec", który ukaże się w sklepach na DVD już 9 listopada (w wypożyczalniach od 25 października). Reżyser Steven Soderbergh i aktor George Clooney jeszcze raz spotkali się na planie filmowym - tym razem, by zrekonstruować powojenny klimat oraz zabrać widza do minionej ery, kiedy Europa została podzielona na pół.

Reżyserem filmu "Good German - Dobry Niemiec" jest zdobywca Nagrody Akademii Steven Soderbergh ("Ocean’s 11, 12, 13", "Solaris") a w rolach głównych występuje wyśmienita obsada: Zdobywca Nagrody Akademii George Clooney ("Syriana", "Good Night", "Good Luck"), Zdobywczyni Nagrody Akademii Cate Blanchett (trylogia "Władca Pierścieni", "Babel", "Awiator") oraz Tobey Maguire ("Spiderman 1, 2, 3").

O filmie

Powojenny Berlin, lipiec 1945 roku. W Europie zaczyna panować nowy porządek i podział. Do Niemiec przyjeżdża amerykański korespondent wojenny Jake Geismar (George Clooney). Odnajduje swoją miłość z przeszłości, Lenę Brandt (Cate Blanchett), która została prostytutką i desperacko pragnie wyrwać się z Berlina. Ale Lena skrywa więcej tajemnic, o których Jake nie wie i które sprawią, że zostanie on wplątany w zagadkowe morderstwo. Okazuje się, że kierowca wynajęty przez Jake’a - kapral Patrick Tully (Tobey Maguire) – ma romans z Leną i chce pomóc jej wydostać się z Berlina. Niestety na dzień przed konferencją poczdamską martwe ciało Tully’ego zostaje wyłowione z rzeki. W atmosferze powojennej zawieruchy, gdy trwa obława na Nazistów a Rosjanie i Amerykanie poszukują niemieckiego naukowca, jedyna osobą, która pragnie rozwiązać tajemnicę morderstwa będzie Geismar, który rozpoczyna własne śledztwo...

Zobacz zwiastun filmu:Wybierz się w filmową podróż do powojennego Berlina, którego realia i klimat wiernie odtworzył Steven Soderbergh realizując współczesny film noir według prawideł gatunku: mroczna intryga, stylowe czarno-białe zdjęcia, piękna kobieta. Autorem muzyki jest Thomas Newman, który otrzymał nominację do Oscara. Film nominowany był również do Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie.

W sklepach na DVD już od 9 listopada!!! W wypożyczalniach od 25 października!