Co i jak, nr 6

Jak powstały oceany? Czy potrafisz odczytać zaszyfrowaną wiadomość z listu w butelce?
/ 01.02.2007 12:52
Jak powstały oceany? Który z odkrywców pierwszy dotarł na pokładzie statku do Indii? Czy potrafisz odczytać zaszyfrowaną wiadomość z listu w butelce? Czy orka zjadła właśnie coś smakowitego? Pomóż małemu Eskimosowi znaleźć drogę po lodowej krze! Czy potrafisz rozwiązać wielki quiz z rozgwiazdami?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w 6 numerze kolekcji "Co i jak" przeznaczonej dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Kolekcja spotka się z uznaniem wszystkich, którzy cenią łączenie zabawy z edukacją – dzieci będą nią zachwycone, a rodziców ucieszą korzyści płynące z tej zabawy. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta VCD z dwoma filmami, które uzupełnią wiadomości wyniesione z lektury. Po filmowym świecie wiedzy i nauki oprowadzą widza trzy żądne wiedzy postacie: ciekawski znak zapytania Theo, zaskoczony wykrzyknik Tess i wesoła kropka Quentin. Ich obecność ubarwia akcję i sprawia, że widz łatwiej przyswaja informacje.

Ziemia jest właściwie „wodną planetą” – niemal trzy czwarte jej powierzchni pokrywają morza i oceany, w których zmagazynowanych jest 97 procent zasobów słonej wody na naszym globie. Niedostępne przez całe wieki dla człowieka morskie głębiny skrywają zdumiewające przejawy życia.

Krótkie, treściwe teksty wprowadzają czytelnika w świat nad i pod powierzchnią wody. Informują o powstaniu oceanów, odkrywaniu kolejnych mórz, aż po nowoczesne metody wydobywania surowców naturalnych z morskiego dna. Liczne zagadki i łamigłówki w formie zabawy poszerzają wiedzę o drobnych i ogromnych morskich stworzeniach, żyjących w rafach koralowych, oceanicznych głębinach i wodach mórz polarnych.

Filmy

Wieloryby
Wieloryby wyglądają jak ryby, ale w rzeczywistości są ssakami. Jeden z nich, płetwal błękitny, jest największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. Przedstawiamy również bliskich krewniaków wielorybów – delfiny – ponoć dorównujące inteligencją człowiekowi.

Rekiny
Choć u wielu ludzi rekiny budzą paniczny strach, to spośród znanych obecnie około 350 gatunków większość jest zupełnie niegroźna. Ryby te dysponują natomiast fascynującymi zmysłami. Zapraszamy na ekscytującą wyprawę w morskie głębiny.

W kioskach od 1 lutego 2007! Edipresse Polska SA