Co i jak, nr 4 - Ludzkie ciało

Gdzie znajdują się najważniejsze narządy? Które zwierzę biega szybciej niż człowiek?
/ 12.01.2007 13:58

Gdzie znajdują się najważniejsze narządy? Które zwierzę biega szybciej niż człowiek? Czy potrafisz rozwiązać zagadkę z grupami krwi? Czy znajdziesz identyczne pary chromosomów? Pomóż naukowcom rozszyfrować tajny kod DNA? Ile przedmiotów potrafisz zapamiętać w trakcie testu pamięci?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w 4 numerze kolekcji „Co i jak” przeznaczonej dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Kolekcja spotka się z uznaniem wszystkich, którzy cenią łączenie zabawy z edukacją – dzieci będą nią zachwycone, a rodziców ucieszą korzyści płynące z tej zabawy. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta VCD z dwoma filmami, które uzupełnią wiadomości wyniesione z lektury. Po filmowym świecie wiedzy i nauki oprowadzą widza trzy żądne wiedzy postacie: ciekawski znak zapytania Theo, zaskoczony wykrzyknik Tess i wesoła kropka Quentin. Ich obecność ubarwia akcję i sprawia, że widz łatwiej przyswaja informacje.

Ciało człowieka przypomina cudowną fabrykę, gdzie każdy zna swoje miejsce, a wiele skomplikowanych procesów przebiega niemal niezauważalnie. Komórki, narządy i układy narządów współpracują ze sobą, umożliwiając nam oddychanie, trawienie, ruch, myślenie i wiele innych życiowych czynności.

Krótkie, przystępnie napisane teksty wprowadzają czytelnika w tematykę związaną z ludzkim ciałem – począwszy od pochodzenia człowieka, poprzez budowę ludzkiego organizmu, aż po rolę, jaką spełniają poszczególne narządy. Wiele różnych łamigłówek i zagadek w formie zabawy poszerza wiedzę o komórkach, mięśniach, narządach, a także układzie kostnym, krążenia i immunologicznym.

W zestawie z gazetą są 2 filmy: Nasze ciało, Kryminalistyka

1. Ludzkie ciało
Ludzkie ciało jest najdoskonalszym dziełem natury. Przedstawiamy najważniejsze narządy i ich układy oraz sposób, w jaki centrala dowodzenia – mózg – steruje pracą tej zdumiewającej maszynerii.
1. Kryminalistyka
Policja kryminalna dysponuje dziś nowoczesnymi technikami pozwalającymi zdemaskować sprawców przestępstw nawet po upływie wielu lat. Prezentujemy najciekawsze metody badania śladów pozostawionych na miejscu zbrodni.

W kioskach od 4 stycznia!