Co i jak, nr 3

Jakie szkody spowodował pierwszy wypadek samochodu z napędem parowym? W którą stronę kręcą się koła zębate w lokomotywie? - czytaj w "Co i jak" nr3.
/ 02.01.2007 15:52
Jakie szkody spowodował pierwszy wypadek samochodu z napędem parowym? W którą stronę kręcą się koła zębate w lokomotywie? Ile wioseł napędza rzymski statek? Czy potrafisz znaleźć nazwy towarów przewożonych kontenerowcami? Pomóż astronaucie dotrzeć między kraterami do statku kosmicznego!

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w 3 numerze kolekcji CO I JAK przeznaczonej dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Kolekcja spotka się z uznaniem wszystkich, którzy cenią łączenie zabawy z edukacją – dzieci będą nią zachwycone, a rodziców ucieszą korzyści płynące z tej zabawy. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta VCD z dwoma filmami, które uzupełnią wiadomości wyniesione z lektury. Po filmowym świecie wiedzy i nauki oprowadzą widza trzy żądne wiedzy postacie: ciekawski znak zapytania Theo, zaskoczony wykrzyknik Tess i wesoła kropka Quentin. Ich obecność ubarwia akcję i sprawia, że widz łatwiej przyswaja informacje.
Własne nogi dość szybko przestały wystarczać człowiekowi. Chciał latać jak ptak, pływać jak ryba, przemieszczać się szybciej niż inne stworzenia. Budował więc coraz doskonalsze pojazdy: samochody, pociągi, statki, samoloty i rakiety kosmiczne, które pozwoliły mu poznać całą Ziemię i jej otoczenie. Dziś podróż dookoła świata określamy w godzinach, a marzenia o lądowaniu na Marsie wcale nie są już niedorzeczne. W trzecim zeszycie kolekcji znajdziecie historię najważniejszych konstrukcji, a także liczne łamigłówki, krzyżówki i zagadki, które sprawią Wam wiele przyjemności i utrwalą Waszą wiedzę.

Filmy:
1. Ludzkie ciało
Ludzkie ciało jest najdoskonalszym dziełem natury. Przedstawiamy najważniejsze narządy i ich układy oraz sposób, w jaki centrala dowodzenia – mózg – steruje pracą tej zdumiewającej maszynerii.

1. Kryminalistyka
Policja kryminalna dysponuje dziś nowoczesnymi technikami pozwalającymi zdemaskować sprawców przestępstw nawet po upływie wielu lat. Prezentujemy najciekawsze metody
badania śladów pozostawionych na miejscu zbrodni.


NR 3 "Pojazdy i wehikuły" + 2 filmy: Ludzkie ciało, Kryminalistyka

W kioskach od 21 grudnia!

Konkurs! Konkurs! Konkurs!

Do wygrania jest 20 egzemplarzy miesięcznika "Co i jak" nr 3. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Uwaga ! Uwaga! Uwaga!

Konkurs zakończony. Oto lista zwycięzców:

1. Katarzyna Chrząszcz, Rzeszów

2. Agnieszka Jankowska, Giżycko

3. Monika Diesner, Łódź

4. Hanna Skrzypczak, Poznań

5. Edward Skrzypczak, Poznań

6. Iwona Lenarcik, Puławy

7. Wanda Car, Sitno

8. Renata Gośka, Września
 
9. Agnieszka Kobylińska, Lublin

10. Janusz Gramse, Gniezno

11. Dorota Wysocka, Bydgoszcz

12. Sylwia Dulęba, Łańcut

13. Anna Seniuk, Chorzów

14. Bożena Gruszecka, Brzezie

15. Marianna Bugaj, Wrocław

16. Grażyna Rajewska, Wrocław

17. Stefan Bugaj, Wrocław

18. Dawid Choma, Przemyśl

19. Alicja Racka, Szczecin

20. Zofia Kaczmarek, Człopa

Gratulujemy!