Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów - 6. edycja fot. Fotolia

Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów - 6. edycja

Dowiedz, co działo się w miniony weekend w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów”. Zdradzamy, kto był gościem specjalnym!
11.08.2014 16:03
Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów - 6. edycja fot. Fotolia

Podczas 6. wakacyjnej odsłony cyklu „cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” Joanna Trzepiecińska przeczytała dzieciom losy Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Spotkanie przebiegło w niezwykłej atmosferze - w pałacowym parku zebrała się rekordowa liczba wielbicieli baśni – około 200 osób.

Co działo się podczas spotkania?

Dużą atrakcją były bajki przywiezione przez aktorkę, które zostały przeznaczone na nagrody konkursowe. Aby otrzymać książkę najmłodsi mieli  wykonać zadanie specjalne tj. zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk do mikrofonu. Każdy chciał wziąć udział w zabawie, aby pokazać się na scenie i móc otrzymać pamiątkową książkę z podpisem prowadzącej. Oczywiście nie obyło się bez autografów na zakładkach dedykowanych akcji i wspólnych zdjęć z dziećmi.

W drugiej części spotkania duet aktorów Teatru Kamienica wystawił teatrzyk pt. „Budzenie Królewny Marudy”, była doskonała zabawa, dzieci aktywnie pomagały budzić królewnę. Pogoda była piękna, więc zebrani mogli korzystać 
z uroków pałacowego parku do wieczora.

Kiedy spotkamy się kolejny raz?

Siódme spotkanie w Baśniowym Pałacu już za tydzień w sobotę, 16 sierpnia o godz. 17.00. W ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” Maciej Orłoś przybliży zebranym Pinokia oraz jedną z bajek swojego autorstwa.

Skąd pomysł na czytanie baśni i bajek?

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” promująca głośnie czytanie dzieciom jest prowadzona przez wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia 2014 r. (spotkanie z gościem specjalnym ok. godz. 17.00). Aktywności są planowane na terenie pałacowego parku, który wraz z budynkiem Pałacu został wpisany na listę zabytków.

Podczas kolejnych spotkań w „Baśniowym Pałacu” znane z mediów osoby, aktorzy, autorzy bajek i dziennikarze przenoszą dzieci w świat baśniowych bohaterów jak: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Pinokio”, „Calineczka, „Śpiąca królewna”, ale również 
i wydawniczych niespodzianek.

Inicjatywa „Baśniowy Pałac” skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)