POLECAMY

Blokuj niechciane kontakty

Wiemy, że niektórzy spośród Was spotkali się z takimi sytuacjami jak: nieprzyjemne informacje wysyłane za pomocą komunikatorów, czy natrętne zachowania innych użytkowników czatów. Oto rady naszego zespołu.
Blokuj niechciane kontakty

Ktoś ciągle docina mi na komunikatorach. Czy mogę go zablokować?

Jak zablokować niechcianego rozmówcę – rada eksperta

W większości komunikatorów można zablokować osobę, z którą nie chcesz rozmawiać. W każdym komunikatorze wygląda to troszkę inaczej:
GG: Wciśnij prawy przycisk myszy na rozmówcy, którego chcesz zablokować i wybierz „Zablokuj”.
SKYPE: W okienku programu kliknij prawym przyciskiem myszy na osobę, którą chcesz zablokować i wybierz „Zablokuj tego użytkownika”
TLEN: Wciśnij prawy przycisk myszy na rozmówcy, którego chcesz zablokować i wybierz „Zablokuj”.
Niektóre komunikatory możesz też ustawić tak, by mogły kontaktować się z Tobą tylko osoby z listy kontaktów. Tak jest najbezpieczniej.
GADU-GADU: Kliknij na ikonkę gg u dołu okna programu (tam, gdzie zmieniasz swój status) i zaznacz opcję: "Nie pokazuj wiadomości od nieznajomych"
SKYPE: Narzędzia -> Opcje… -> Prywatność -> Przyjmuj rozmowy/chaty tylko od znajomych z Kontaktów
TLEN: Menu -> Ustawienia programu -> Ogólne -> Blokowanie -> zaznacz: Pokazuj tylko wiadomości od użytkowników z listy kontaktów -> Zastosuj

Co mogę zrobić, gdy pewien chłopak (dzieciak) z dawnej szkoły (nie znoszę go) uczepił się mnie i wciąż mi docina. Nie chcę utrzymywać z nim kontaktów. Pisze wciąż do mnie na n-k, komórkę, dzwoni. Jak mogę się go pozbyć? Proszę o odpowiedź.

Polecamy: Bezpieczny nastolatek w sieci

Rada eksperta:

Jeśli ktoś dokucza Ci w Internecie, warto o całej sytuacji powiedzieć rodzicom. Rodzice mogą skontaktować się z rodzicami osoby, która Ci dokucza i wyjaśnić sprawę. Mogą też pójść razem z Tobą do pedagoga szkolnego i poprosić o pomoc. Możesz spróbować powiadomić o docinkach na naszej-klasie administratora tej strony i zgłosić tzw. nadużycie. Możesz też ustawić tak swój profil, żeby osoby spoza listy znajomych, nie mogły się z Tobą kontaktować. Jeśli pójdziesz z rodzicami do operatora sieci, w której masz telefon komórkowy, możesz poprosić o zablokowanie numeru tej osoby. Wówczas nie będzie mogła się z Tobą skontaktować. Pamiętaj też, że ważne jest ignorowanie jakichkolwiek zaczepek ze strony tej osoby. Zachęcamy jednak do tego, żebyś powiedział o wszystkim rodzicom.

Czytaj także: Internetowy rodzic

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)