POLECAMY

IV edycja biegu „Avon kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”

Zofia Ragankiewicz oraz Anna Samusionek wspierają tegoroczną odsłonę Wielkiej Kampanii o Godność – Avon kontra Przemoc. Zobacz relację z imprezy!
IV edycja biegu „Avon kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” fot. serwis prasowy

Bieg w Garwolinie - Informacje o wydarzeniu

W niedzielne południe, 16 czerwca, wystartowała czwarta edycja biegu „Avon kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie zainaugurowało tegoroczną odsłonę ogólnopolskiej Wielkiej Kampanii o Godność – Avon kontra Przemoc. Celem akcji jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy i wszelkich jej przejawów. Tegoroczną akcję wspierają Zofia Ragankiewicz oraz Anna Samusionek.

Bieg w Garwolinie - Cele do pokonania

W ramach garwolińskiego biegu przeciwko przemocy uczestnicy pokonali trasę na dwóch dystansach: 10 kilometrów (bieg główny) oraz 2 kilometrów (bieg rodzinny). W wydarzeniu swoje możliwości sprawdziło liczne grono biegaczy. Dopisali również kibice, którzy głośno dopingowali sportowców. W organizacji biegu pomagało ok. 100 wolontariuszy.

Bieg w Garwolinie - o inicjatywie

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Czwarta edycja biegu zainaugurowała piątą z kolei odsłonę Wielkiej Kampanii o Godność - Avon kontra Przemoc. Hasłem tegorocznej Kampanii jest: „Mówię STOP PRZEMOCY już dziś!”. Celem inicjatywy jest głośny 
i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu. Swój sprzeciw wobec tego zjawiska wyraziły również Ambasadorki tegorocznej Kampanii: Zofia Ragankiewicz oraz Anna Samusionek.

Bieg w Garwolinie - po co to wszystko?

„Takie inicjatywy jak Wielka Kampania o Godność – Avon kontra Przemoc są konieczne. Potrzebny jest silny, solidarny głos sprzeciwu wobec przemocy. Wobec krzywdy i poniżenia, które się z tym wiążą. Cieszę się, że mogę być częścią tej akcji. Jednocześnie wierzę, że razem zrobimy wiele dobrego na rzecz walki z przemocą - przede wszystkim przełamiemy społeczne tabu, jakim jest to zjawisko oraz wskażemy działania, które należy podjąć, będąc ofiarą lub świadkiem przemocy.” – mówi Zofia Ragankiewicz.

Biegacze powiedzieli „STOP PRZEMOCY!” nie tylko poprzez udział w wydarzeniu, ale również poprzez zakup pakietów startowych – 10 PLN z każdego kupionego pakietu przekazywane jest na konto akcji Avon kontra Przemoc. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na realizację projektów edukacyjno-informacyjnych, prowadzonych w ramach kampanii.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)