POLECAMY

Bajka Lorax w 3D

Adaptacja opowieści Dr. Seussa o strażniku lasu i dwunastolatku.
Bajka Lorax w 3D fot. serwis prasowy

Twórcy przeboju "Jak ukraść księżyc" przedstawiają długo oczekiwany film Lorax - wyprodukowaną w formacie 3D adaptację klasycznej opowieści Dr. Seussa o strażniku lasu i pewnym dwunastolatku, który wyrusza na poszukiwanie prawdziwego drzewa Puszłasowego, jedynej rzeczy, która może pomóc mu w zdobyciu serca dziewczyny marzeń. Aby odnaleźć drzewo, chłopiec musi poznać historię Loraxa, zgryźliwego acz niezwykle czarującego stworzenia, które walczy, aby uratować swój świat.


Napisany przez Dr. Seussa Lorax jest zabawną i pełną emocji opowieścią, w której najważniejsze jest zachowanie równowagi między naturą a postępem technicznym. Jego akcja rozgrywa się wokół zabawnego Loraxa, który za wszelką cenę chce ocalić drzewa i zwierzęta, które je zamieszkują. A sielankową Dolinę zamieszkuje mnóstwo zwierząt – od szybujących łabędzi po pełne harmonii brzęczące ryby. Jednak najsłodsze z nich to podobne do niedźwiedzi stworzonka znane jako Misiołaki, które koziołkują wśród drzew.

Lorax jako strażnik lasu zostaje poddany poważnej próbie, kiedy ambitny młody Once-ler ścina drzewo i grozi, że zetnie ich więcej zgodnie ze swoim wzniosłym planem biznesowym. Rozdrażniony tym beztroskim aktem wymierzonym przeciwko naturze, Lorax krytykuje działania Once-lera i już od pierwszego spotkania istnieją małe szanse na jakiekolwiek porozumienie między nimi. Każdy z nich chce się pozbyć tego drugiego, a chciwość i wybujała ambicja, które zaczynają zżerać Once-lera, powodują, że nic nie jest w stanie powstrzymać go na drodze do rozwoju przedsięwzięcia – nawet jeśli  miałoby to oznaczać ścięcie ostatniego drzewa i zniszczenie doliny.
Wiele lat później, kiedy świat jest już pozbawiony drzew, 12-letni Ted opuszcza granice swojego idealnie uprzemysłowionego miasta Chciakowo, aby odszukać Once-lera i dowiedzieć się, jak zdobyć drzewo i podarować je Audrey. Początkowo niechętny Once-ler dostrzega w Tedzie coś, co zachęca go do opowiedzenia historii o swoim pierwszym spotkaniu z Loraxem, a to z kolei sprawia, że Ted zamierza przywrócić równowagę w Chciakowie i sprowadzić do miasta drzewa z Doliny.


W polskiej wersji językowej głosów użyczyli:
LORAX - Tomasz  Grochoczyński
TED - Paweł Ciołkosz
AUDREY - Monika  Pikuła
ONCE- LER -  Tomasz  Steciuk
MAMA TEDA - Agnieszka  Matysiak
O’HARE - Jacek  Król
BABCIA NORMA - Elżbieta  Gaertner
CIOTKA GRYZELDA - Miriam  Aleksandrowicz
MAMA ONCE-LERA - Izabela Dąbrowska


"Lorax", Reżyseria: Elżbieta Kopocińska, Dystrybucja: United International Pictures, Premiera: 9 marca 2012
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)