5 najlepszych pomysłów na zabawy z dziećmi

Szukanie kamyczków szczęścia, gra w skojarzenia, a może planszówki – co wybieracie? Oto najciekawsze propozycje zabaw z maluchem.
Małgorzata Germak / 9 miesięcy temu

Zamiast pozawalać dziecku siedzieć znów przed telewizorem albo kolejną godzinę grać na komputerze, zaplanuj aktywnie czas. Będzie wesoło! Wypróbuj ze swoim dzieckiem jedną z naszych propozycji… albo wszystkie po kolei!

Poszukiwacze skarbów
Gdzie: na dworze (pośród drzew i krzewów)
Co robić: schowaj jakiś przedmiot (np. coś słodkiego). Dawaj dziecku wskazówki typu: „Idź do przodu, stój, skręć w prawo, szukaj na dole…”. To trochę takie ciepło-zimno, ale z podpowiedziami.

Wazoniki
Oklejcie słoik kolorową plasteliną. Następnie maluchy ruszają na poszukiwanie kamyczków szczęścia. Znalezione kamyki wrzucają do swoich słoików. Wygrywa ten, kto nazbiera najwięcej kamieni.

Gry planszowe
Tu masz spory wybór – w zależności też od tego, ile gracze mają lat. Jeśli dodatkowo chcesz podarować malcowi nieco ruchu, umówcie się, że kto przegra, ten np. rozdaje sztućce do posiłku lub drapie wygranego po plecach :-)

Zabawa w skojarzenia
Krok 1 – zacznij zabawę, wypowiadając dowolne słowo, np. „słońce”.
Krok 2 – dziecko mówi słowo kojarzące mu się z tym, które powiedziałeś, np. „gorąco”.
Krok 3 – ty szukasz skojarzenia do „gorąco”.
I tak na zmianę. Ogranicz was tylko wyobraźnia.

Skoki przed drabinkę
Potrzebujesz: gazety.
Co robić: potnij gazetę na 5-centymetrowe paski i ułóż na podłodze na wzór drabinki. Dziecko ma za zadanie sprawnie przeskakiwać kolejne szczebelki.
Tę zabawę możecie równie dobrze urządzić na dworze.

Oglądaj też:

Jak krok po kroku uszyć spódniczkę dla dziewczynki?Przyśniło ci się dziecko? Przekonaj się, co to oznacza!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na igortreneronline.pl