Zwichnięcie stawu biodrowego a poród

Witam! Jako dziecko urodziłam się ze zwichnięciem stawu biodrowego. Teraz jestem w ciąży 35 tydzień i odczuwam lekkie bóle, kłucia w obrębie tego chorego biodra.
/ 17.02.2009 19:58
Zwichnięcie stawu biodrowego a poród

Witam! Jako dziecko urodziłam się ze zwichnięciem stawu biodrowego. Teraz jestem w ciąży 35 tydzień i odczuwam lekkie bóle, kłucia w obrębie tego chorego biodra. Mam pytanie: czy powinnam rodzić naturalnie, czy mieć cesarkę. Nie chciałabym zostać kaleką po porodzie. Wcześniej, jak byłam u ortopedy, powiedział, że lepsza cesarka dla mojego zdrowia, natomiast teraz przebywam w Irlandii i nie wiem, jak to tutaj z tym wszystkim będzie. Pozdrawiam.

 

Justyna_25

Jeśli ortopeda, która badał panią na własne oczy widział, jaki jest obecny stan, stwierdził, że powinna pani rodzić przez cesarskie cięcie - to cóż ja tu mogę dodać?? Ja naprawdę nie wiem, jak jest w Irlandii - proszę skonsultować się z ortopedą i ginekologiem, jeśli jest taka możliwość i omówić sprawę już teraz. Gdyby miała pani ryzykować, to warto zastanowić się nad porodem w Polsce - o ile to możliwe.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna