Znaczenie imion

Dla niestrudzonych poszukiwaczy imienia, przyszłych rodziców podajemy krótką ściągę znaczenia tych najbardziej popularnych, bazując na podpowiedziach zawartych w sieci. Oto pierwsze dziesiątki!
/ 29.04.2008 23:01

Dla niestrudzonych poszukiwaczy imienia, przyszłych rodziców podajemy krótką ściągę znaczenia tych najbardziej popularnych imion, bazując na podpowiedziach zawartych w sieci. Oto pierwsze dziesiątki!

Imiona męskie:

Jakub – pochodzenie z języka hebrajskiego, oznacza niech Bóg zachowa. Da sobie radę w każdej życiowej sytuacji. Jest zdolny, ale czasem zbyt wysoko ocenia swoje możliwości. Odznacza się wyjątkową inteligencją. Cieszy się dużym powodzeniem u kobiet, gdyż cechuje go wysoka kultura osobista i wyjątkowy wdzięk. Lubi dzielić się z innymi i im pomagać. Jest chodzZnaczenie imionącą bomba energetyczną. Uwielbia spotkania z przyjaciółmi i imprezy do białego rana. Doskonale sprawdza się w zawodach, gdzie konieczna jest umiejętność dobrej organizacji.

Bartosz – tak naprawdę imię Bartosz i Bartłomiej to, to samo imię, to pierwsze jest staropolskim zdrobnieniem Bartłomieja. Mężczyznę o tym imieniu cechuje duże poczucie odpowiedzialności. Bardzo chętnie się uczy i nie skarży na ciężką pracę. Jest bardzo kochającym mężem i ojcem. Niestety często przez naiwność popada w kłopoty. Doskonale radzi sobie w zawodach technicznych.

Kacper – pochodzenie z języka perskiego od słowa gizbar, co oznacza strażnik, skarbnik. Jest mężczyzną silnym fizycznie. Nierzadko bywa lekkoduchem i typem awanturnika. Robi wrażenie miłego i kulturalnego, a tak naprawdę potrafi być niesamowicie złośliwy i lubi dopiec niejednemu. Można powiedzieć, że najbardziej lubi siebie. Jednak dba o staranne prowadzenie domu i jest oszczędny. Swoje dzieci trzyma krótko, w jego przekonaniu dyscyplina to połowa sukcesu. Czasem można mu zaufać i porozmawiać, jednak nierzadko bywa typem pustelnika. Często zostaje lekarzem, wojskowym lub budowniczym.

Mateusz
– pochodzenie z języka hebrajskiego, oznacza dany od Boga. Zazwyczaj posiadacz tego imienia jest człowiekiem bardzo sprawiedliwym, prawdomównym i odpowiedzialnym. Jest bardzo konsekwentny we wszystkim, co robi i mówi, nie zdarza się mu nie dotrzymać raz danego słowa. Jeśli kocha to szczerze i bardzo ceni sobie tradycję rodzinną. Stara się być pomocny. Ma zainteresowania humanistyczne i dba o dobre wykształcenie. Najczęściej zostaje dyplomatą lub artystą.

Szymon
osoba bardzo wrażliwa na różne sytuacje życiowe. Prostolinijny i pogodny w życiu. Lubi udzielać się społecznie i pomagać innym. Jest kochającym ojcem z dużym poczuciem odpowiedzialności. Często przebywa na łonie natury. Lubi dobry teatr i książki. Nie akceptuje ingerencji w swoje sprawy osobiste. Dzięki swojemu silnemu zdecydowaniu uparcie dążąc do celu osiąga go. Dobrze sprawdza się na wysokich stanowiskach.

Jan
ma pochodzenie z języka hebrajskiego o oznacza Jahwe jest łaskaw. Nie lubi żartów i bardzo często ma skłonność do płaczu. Jest bardzo zżyty ze swoją rodziną i otoczeniem. Jednak nie należy do zwolenników życia stadnego. Rzadko udaje się mu ożenić szczęśliwie, jednak, jeśli się uda jest bardzo szczęśliwy, z tymże kumulacja jego szczęścia następuje, gdy zostaje dziadkiem. Nie przepada za nowinkami i nowymi trendami, tradycjonalista oporny na nowości. Ukryta jest w nim dusza artysty.

Michał
pogodny, stateczny, chętnie służy pomocą. Szanowany przez otoczenie. Zdarza mu się nie dbać o wygląd zewnętrzny, ale jest czynny społecznie i udziela dobrych rad. Zazwyczaj nieszczęśliwie zakochany. Doskonale sprawdza się, jako sportowiec i solidny pracownik. Nie lubi wścibskich nosów i broni zaciekle swojej niezależności, przez co nieraz oceniany jest, jako zarozumialec.

Maciej -
jest wiernym przyjaciele i zdarza się mu zbyt często uciekać w sferę marzeń. Jest uczciwym człowiekiem. Lubi podróżować. Jeśli wchodzi z kimś w spór trudno mu pierwszemu wyciągnąć rękę na zgodę. Jest stały w uczuciach.

Piotr
ma surową osobowość. Jest typem twardziela. Przy tym posiada wysoka kulturę osobistą i potrafi iść na kompromis. Niestety ma wygórowane ambicje. Szybko wciągają go tajemnice i zagadki. Ma zadatki na uczonego. Jest lubiany nie tylko w domu, ale też w pracy. Niestety zdarza się mu być bardzo roztargnionym. W miłości poluję na kobiety jak na zdobycz.

Mikołaj
cechuje go szlachetność, sprawiedliwość i zbytnia dociekliwość. Jest bardzo kulturalny, ale posiada spore braki w elokwencji. Ma skłonności do częstego popadania w melancholię. Jest wierny swojej żZnaczenie imiononie i bardzo kocha dzieci, jednak lubi otaczać się przyjaciółmi i dlatego ma skłonności do zbyt częstego imprezowania.

Imiona żeńskie:

Julia
pochodzenie z języka łacińskiego. Jest bardzo miła i kulturalna. Cechuje ją duża wrażliwość na dobro. Dużo pracuje, żeby osiągnąć sukces w życiu zawodowym. Nierzadko zostaje uczoną czy aktorką. Potrafi realizować wielkie projekty i osiąga same dobre wyniki. Niekiedy sprawia wrażenie żądnej władzy. Przykłada spora wagę do wyglądu zewnętrznego i modnego stroju. Czasem zachowuje się jak typowa flirciara. W zaciszu domowym odwrotnie, jest spokojną gospodynią domową.

Zuzanna
imię to wywodzi się ze starożytnego Egiptu, seszem, czyli kwiat lilii wodnej. Kobieta o tym imieniu często ucieka w świat fantazji i nie interesuje ja zwyczajna walka o codzienny byt. Pociąga ja przygoda i sprawy niezwykłe. Posiada wrodzone poczucie piękna i harmonii. Jest wierna sobie i swoim zasadom. Nie da się przekonać lub przerobić, zawsze broni swojej niezależności i nie znosi tego, co prostackie.

Aleksandra
imię to swoje pochodzenie zawdzięcza Grecji, oznacza obronę mężów stanu i rycerzy. Zawsze mówi prawdę i niekiedy ma przez to spore kłopoty. Jest bardzo sprawiedliwa. Niestety ma skłonności do przesadzania i uciekania w marzenia. Znany jest jej słomiany zapał i brak inicjatywy, więc najczęściej nie realizuje swoich planów. Ponieważ jest bardzo towarzyska, a zarazem lubi przewodzić niekiedy nie jest lubiana.

Natalia
bardzo związana z rodzicami stara się spełniać ich wytyczne. Niestety nie może spełnić większości ich ambicji. Jest subtelna, nieśmiała i opiekuńcza. Lubi towarzystwo starszych mężczyzn. Nie dba o popularność, wręcz czeka aż zostanie odkryta. W życiu ma sporo szczęścia.

Maja
pochodzenie hebrajskie, oznacza bycie wspaniałym, pięknym. Konsekwentna, a przy tym spokojna i rozsądna. Ma spore poczucie sprawiedliwości. Szybko podejmuje trafne decyzję. Potrafi umiejętnie ocenić charakter drugiej osoby. Dotrzymuje słowa. W domu traktowana jest jak głowaZnaczenie imion rodziny. Nie lubi pośpiechu.

Wiktoria – pracowita i uparta. Dąży zaciekle do wyznaczonego celu. Ma dobrą intuicję. Udziela się społecznie. Często jest autorytetem. Bardzo tolerancyjna. Umie przystosować się do każdej zmiany. Miłość uważa za wyższe uczucie. Jest perfekcjonistką i pasjonatką.

Oliwia
-
imię pochodzenia łacińskiego, oznacza owoc, drzewko oliwne. Ma wiele pozytywnych cech charakteru. Jest posłuszna rodzicom, sprawiedliwa, pogodna i dostojna. Żadnej pracy się nie boi. Jeśli wyjdzie za mąż bardzo kocha męża i doskonale sobie radzi z prowadzeniem domu. Nie przepada jednak za dziećmi.

Zofia
oznacza mądrość. Ma przenikliwy umysł. Trudno ja przekonać, jeśli naprawdę w cos nie wierzy. Potrafi dostrzec to, czego inni nie widzą. Lubi bawić się w psychologa. Ceni tylko swoje zdanie i nie dają sobą kierować. W życiu raczej nie popełniają błędów, gdyż cechuje je duża ostrożność.

Amelia
w głębi duszy wariatka, a zewnętrznie cicha woda. Nie ima się plotkami. Ma spory dystans do wszystkiego, co słyszy. Potrafi zwrócić na siebie uwagę nawet w szalony sposób. Typowa konserwatystka, która nie uznaje odcieni szarości.

Maria
ma dobrze rozwinięta intuicję i zawsze wnikliwie dociera do celu. Wszystko, czego dotknie musi mieć miano doskonałości i niezwykłości. Toteż otoczeniu stawia za wysokie wymagania. Ale jest opiekuńcza i uczciwa. Życie rodzinne jest dla niej bardzo ważne, jednak potrafi oczekiwać od najbliższych zbyt wiele. Ceni sobie wysoką jakość życia.

Jak widać, niestety na pierwszych miejscach nie lokują się takie imiona jak Apolonia, Balbina, Eleonora, Eugenia, Honorata, Tekla, Wacława, Albin, Anzelm, Gwidon, Wit czy Zenobiusz. Jednak nigdy nie wiadomo. Dzisiaj te imiona bardzo rzadkie kiedyś mogą być popularne. Czasy przecież się zmieniają.

Na koniec…

Jeśli jesteście ciągle na etapie szukania imienia dla dziecka, pamiętajcie o jednym! Nie znaczenie imienia decyduje o jego życiu i o tym jakim będzie człowiekiem. To przede wszystkim od Was, rodziców zależy jak wychowacie i ukształtujecie charakter swojego dziecka. Myślcie o tym, aby było zdrowe i szczęśliwe w warunkach jakie mu stworzycie. Imię jest ważne, ale bez względu na to jakie mu je nadacie, najważniejsze jest to, abyście kochali swoje dziecko jak tylko możecie i żeby ono miało tego pełną świadomość
 

mwmedia

Redakcja poleca

REKLAMA