POLECAMY

Zapytanie o pas ciążowy/ podtrzymujący

Jestem w 25 tygodniu ciąży, mam zwyrodnienie kręgosłupa i dlatego też chcę zakupić pas ciążowy. Jest ich b. wiele na rynku, choć przyznam iż tych, które pełnią rolę paska (a taki mnie nie interesuje) jest znacznie więcej, niż tych które mają za zadanie odciążenie kręgosłupa.
Zapytanie o pas ciążowy/ podtrzymujący

Jestem w 25 tygodniu ciąży, mam zwyrodnienie kręgosłupa i dlatego też chcę zakupić pas ciążowy. Jest ich b. wiele na rynku, choć przyznam iż tych, które pełnią rolę paska (a taki mnie nie interesuje) jest znacznie więcej, niż tych które mają za zadanie odciążenie kręgosłupa. Pragnę podkreślić, iż mój kręgosłup jak na razie daje sobie świetnie radę, mam mały brzuch,
ale wiem, że to się zmieni za kilka miesięcy. Można zakupić pasy, które sięgają od łona po pępek, jak i takie które sięgają od łona do piersi. Które z nich są zalecane na okres ciąży? Które zaś po ciąży? Słyszałam, że tego typu pasy są b. pomocne po ciąży, gdyż ułatwiają powrót do dawnej sylwetki (sprzed ciąży). Będę b wdzięczna za informacje na ten temat, uprzejmie proszę o podanie konkretnych firm i modeli. Jestem laikiem w tej sprawie, a zależy mi na kupieniu bdb jakości pasa lub tez pasów (jeśli zalecane są inne w trakcie ciąży i po). Gdzie mogę je zakupić? W jakiej są cenie? Z góry dziękuję za odpowiedź! serdecznie pozdrawiam!

Anna

Osobiście nie widziałam żadnej pacjentki ciężarnej z pasem podtrzymującym w czasie ciąży. Po porodzie owszem, kilka takich spotkałam (dlatego nie mogę pani napisać z ich doświadczeń, który jest najlepszy).
Różne są opinie na temat pasów po porodzie. Ja raczej spotkałam się z większością negatywów. Myślę, że karmienie piersią i ćwiczenia w połogu lepiej wpłyną na idealną figurę niż pas lub specjalne majtki elastyczne. Jeśli już tak bardzo pani chce stosować pas to proszę zakładać go na "specjalne wyjścia" (tzn. tam gdzie pani nie może pokazać swojego brzuszka, bo będzie to dla pani jakimś stresem - np. do kreacji wieczorowej). Nie radzę zbyt często nosić pasa, a tym bardziej majtek elastycznych (nie przepuszczających powietrza) - żeby nie uciskać zbyt macicy, która musi "powrócić" do miednicy (następuje jej zwijanie). Dlatego proszę nie nosić pasa przez pierwsze tygodnie po porodzie.

Co do ciąży – to napisała pani, że „kręgosłup na razie daje radę”, być może wystarczy przestrzeganie odpowiednich zasad, np. przy podnoszeniu ciężarów-najpierw ugiąć nogi i blisko siebie trzymając przedmiot podnosić go. Wykonywanie ćwiczeń dna miednicy, w czasie stania należy stać prosto, a nie w pochyleniu, przy siadaniu podkładać pod krzyż małą poduszeczkę. Pasy ciążowe można kupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym (sklepy medyczne) lub zamówić jako przesyłkę internetową. Ceny kształtują się od około 60 zł wzwyż.

Pas podtrzymujący BodyBelt ok.500 zł wszyty pas podtrzymujący brzuch. Wszyty rzep dający bezstopniową regulację.

Pas ciążowy Cellacare Materna
Pas do wsparcia pleców dla kobiet ciężarnych z gorsetem stabilizującym i z bocznymi pasami do stabilizacji i odciążenia pleców i brzucha.
Wskazania:
Leczenie dolegliwości bólowych pleców podczas i po ciąży,
Przeciążenie ścięgien, mięśni oraz wiązadeł w okolicach pleców i brzucha,
Zwłaszcza przydatny podczas ostatnich miesięcy ciąży,
W przypadkach naruszenia stabilności spojenia łonowego po porodzie,
W przypadkach wystąpienie dolegliwości bólowych w odcinku biodrowo-krzyżowym podczas i po ciąży. Cena około150 zł.

Pas ciążowy Oppo cena około 55 zł

Pas ciążowy La Belly cena około 70 zł

Może warto porozmawiać z ginekologiem lub ortopedą, fizjoterapeutą? Oprócz przedstawionych pasów istnieje jeszcze kilka innych, napisałam o tych ponieważ osobiście je widziałam (nie u ciężarnych, a w sklepie).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/4 lata temu
Witam Jeśli chodzi o podejście Fizjoterapeutyczne - to pasy są tak na prawdę ostatecznością! Jeśli mają Panie jakieś problemy z bólami kręgosłupa w takcie ciąży należy najpierw spróbować terapii, masażu, kinesiotapingu które przyniosą zazwyczaj ulgę w dolegliwościach bólowych. Jeśli natomiast zadna terapia nie przyniesie skutku a Wy nie jesteście w stanie funkcjonować przez ból - wybieramy pas stabilizacyjny. Dlaczego tak? Ból kręgosłupa najczęściej spowodowany jest przeciążeniem, czyli osłabieniem mięśni poprzez małą ilość aktywności ruchowej i zwiększającym się obciążeniem - przez noszenie pasa unieruchamiamy mięśnie które nie będą dobrze pracować...czyli będą jeszcze bardziej słabły.
/6 lat temu
Zajrzyjcie sobie na tą stronę http://www.beautybelly.pl/25-pasy-ciazowe Własnie tutaj mozna kupić miedzy innymi i taki pas. I z własnego doswiadczenia wiem ze na pewno się przydaje.
/9 lat temu
polozna i nie slyszala o pasie widac ze ze sredniowiecza, rodzic po ludzku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ciemniaki
POKAŻ KOMENTARZE (9)