POLECAMY

Trzecia cesarka "rok po roku"

Mam bardzo ważne pytanie. Otóż jestem w kolejnej ciąży. Pierwszy poród miałam w 2008,zaszłam w drugą ciążę 7 miesięcy po porodzie. Ciąża przebiegała spokojnie, z tym, że podczas zabiegu cesarskiego cięcia rozeszły mi się szwy.

Trzecia cesarka "rok po roku"

Mam bardzo ważne pytanie. Otóż jestem w kolejnej ciąży. Pierwszy poród miałam w 2008,zaszłam w drugą ciążę 7 miesięcy po porodzie. Ciąża przebiegała spokojnie, z tym, że podczas zabiegu cesarskiego cięcia rozeszły mi się szwy. Lekarz od razu zastrzegł mi, że jeśli planujemy z mężem kolejne dziecko to dopiero za trzy lata ale Bóg chciał inaczej i zaszłam trzy miesiące później od porodu. Generalnie to bardzo się boję, że mogę mieć ogromne problemy i spędzić pół ciąży w szpitalu. Na razie dzieciątko jest malutkie więc nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Czy mam jakieś szanse na przebycie tej ciąży bez powikłań? I czego powinnam unikać, by zbytnio nie obciążać macicy? Kolejne ostatnie pytanie, czy mogę wyjechać z rodziną na dwutygodniowe wczasy na odludzie, gdzie do szpitala będzie kiepsko w szybkim tempie dojechać, a wręcz będzie to około 2 godzin. Wyjazd mamy zaplanowany od roku i wypada, gdy będę w 6-7 miesiącu ciąży.

Ewunia

Myślę, że jest pani świadoma możliwych komplikacji. Bowiem lekarz poinformował panią o tym, że zaleca się odstęp około 3 lat po cesarskim cięciu. Jako, ze w krótkim czasie zaszła pani w ciążę komplikacje mogą wystąpić i jest tego duże ryzyko. Może jakieś szanse są na bezproblemową ciążę ale.. raczej jest ryzyko, że problemy wystąpią. Oczywiście nie może pani dźwigać, długo przebywać w pozycji stojącej, więcej polegiwać. Na tym etapie ciąży trudno cokolwiek mówić- czas pokaże jak będzie gdy płód będzie rósł a macica się rozciągać. Według mnie wyjazd w takie miejsce to raczej nie jest dobry pomysł w ciąży zagrożonej (zagrożenie wynika z tego, że jest pani po dwóch cesarkach w tak krótkim czasie). Może pani porozmawiać o tym z ginekologiem ale myślę, że takiego pozwolenia pani nie da a na własną odpowiedzialność nie polecam. To jest poważna sprawa. Z resztą będzie pani widzieć jak wygląda sytuacja. W takiej ciąży wszystko może zmienić się w ciągu jednego dnia więc trudno przewidywać co będzie w 6-7 tygodniu ciąży. Tym bardziej, że istnieje ryzyko komplikacji w postaci -tutaj

Trzeci poród przez cięcie cesarskie

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Witam. Rok temu urodzilam syna mialam cc i teraz sie dowiedzialam ze jestem znowu w ciazy. Czy cc jest mozliwe rok po roku? I czy ginekolog bedzie cos gadal??
/6 lat temu
Witam pierwszy poród u mnie odbył się 03,02,2011 przez cc z powodu braku postępu i wyskoczyło mi nagle duże ciśnienie ale cesarka przebiegła pomyślnie dziecko zdrowe ja tez szybko się pozbierałam , następnie 11.2011 zaszła w kolejną ciąże i w 37hbd tj.11.07.2012 odbyła się moja kolejna cesarka czyli po półtora roku znowu byłam otwarta z powodu wady płodu (niedrożność jelita) porod odbyl sie prawidłowo chociaż znieczulenie dluzej musialo trwac bo najpier poczulam znieczulenie w prawej stronie a lewa nic i dalej mi podawali to znieczulenie az zaczelam czuc ze druga strona tez juz ok . Dziecko moje po przeżytych 52 dniach zmarło w szpitalu ( sepsy nabyte po operacji) , Teraz wiem że kolejna ciąża też musi być z cc ale w tym problem że strasznie mi zalezy strasznie chce mieć z męzem dziecko i nie jestem wstanie sie powstrzymać ile naprawdę czekać muszę czy jest możliwość że jeśli bym zaszła w ciąże po nowym roku tj. styczeń czyli 6msc od poprzedniego porodu że przebiegnie prawidłowo czy jest już z góry pewne że moja macica tego nie zniesie ?? dodam że jestem osobą niską (160cm 87kg) rodziłam dzieci pierwsze 4290g a drugie 4280 gale mół mąż wysoki 195 cm 93 kg i sam jak sie urodzil wazyl 4600. Strasznie mi zależy na dziecku pierwszego mam syna coreczka moja juz w niebie :( boje się czekać tyle lat gdyz moja mama menopauze dostala juz tak stwierdzoną że nie szło nic zrobić 35lat a kuzynka moja jak skonczyla 28lat ma juz tez po malu takie problemy i boje sie ze mnie tez to dopadnie