POLECAMY

Szkodliwy wpływ farby olejnej na płód

Obecnie jestem w 33 tc i oboje z mężem stwierdziliśmy, że już najwyższa pora aby przygotować kącik dla naszego maleństwa. Odświeżyliśmy sypialnię i musieliśmy pomalować grzejniki białą farbą olejną.
Szkodliwy wpływ farby olejnej na płód

Obecnie jestem w 33 tc i oboje z mężem stwierdziliśmy, że już najwyższa pora aby przygotować kącik dla naszego maleństwa. Odświeżyliśmy sypialnię i musieliśmy pomalować grzejniki białą farbą olejną. Po pomalowaniu nie czułam żadnego zapachu tej farby, uchyliliśmy okno i spaliśmy co prawda w innym pokoju, ale drzwi były otwarte. Następnego dnia bolała mnie bardzo głowa, chociaż nie jestem pewna, że to właśnie od farby, ale prawdopodobieństwo takie jest. Dzisiaj mija już 3 dzień od pomalowania. Czy już mogę spać w tym pokoju i czy taka farba mogła niekorzystnie wpłynąć na nasze maleństwo w brzuszku? Dzisiejsze farby nie są już chyba takie toksyczne jak to było kiedyś. Droga położno proszę o odpowiedź, bo dręczy mnie to pytanie a nikt nie potrafi mi odpowiedzieć.

Laura
Prawdą jest, że w ciąży powinno unikać się rożnych toksyczności typu zapachy lakierów i farb (są szkodliwe), ale myślę, że w pani przypadku nie miało to negatywnego wpływu na płód. Głowa mogła panią boleć też ze zmęczenia skoro nie czuła pani bardzo intensywnego zapachu. A tak na przyszłość proszę już nic nie malować w ciąży albo używać farby bezzapachowej (jeśli jest taka możliwość). Myślę, że można już przebywać w tym pokoju, jeśli pomieszczenie było wietrzone i nie ma w nim zapachu farby.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Witam, jestem w 28 tygodniu ciąży i niedawno wracałam z mężem samochodem, który wrócił z lakierni dzień wcześniej i czuć w nim było zapach lakieru samochodowego. Przebywałam w tym samochodzie ok 30 minut z kilkoma przerwami i miałam uchyloną szybę jednak cały czas dręczy mnie pytanie czy nie zaszkodziłam tym swemu maleństwu? Bardzo proszę o odpowiedź. Martyna
/9 lat temu
Nie wiem,dlaczego pani tak odpowiada. Może taką ma wiedzę. A przecież farby olejne nie są obojętne dla zdrowia. Mnie też bolała głowa od takiej farby,kiedy byłam w ciąży.Dzieci szkolne także cierpiały z tego powodu,ale na szczęście krotko,bo mogliśmy się szybko przenieść do innej klasy.