Śmiech a skurcze brzucha

Jestem w 17 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża. Czasami, gdy leżę na brzuchu i dłuższą chwilę się śmieję, lub kichnę mam takie jakby skurcze mięśni brzucha!
/ 09.06.2009 09:25
Śmiech a skurcze brzucha

Jestem w 17 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża. Czasami, gdy leżę na brzuchu i dłuższą chwilę się śmieję, lub kichnę mam takie jakby skurcze mięśni brzucha! Czym to może być spowodowane? Trwa to krótko bo może maksymalnie 1 minutę. Czy to może być coś złego? Wiem, że to może być błahe pytanie, ale bardzo chcę żeby było wszystko dobrze.


Asia
Nie ma błahych pytań, a jeśli już dla nas ono takie jest, to dla przyszłej mamy niekoniecznie. Czasami jakiś problem może nie dać nawet spać przyszłej mamie. Myślę, że nie powinna się pani tym niepokoić. Jednak proszę układać się na lewym lub prawym boku (zwłaszcza już po 20 tygodniu ciąży). A śmiech to zdrowie, więc śmiejmy się zawsze wtedy gdy jest ku temu okazja, a mięśnie brzuszka też muszą pracować. Jeśli jest pani tym bardzo zaniepokojona, dla dobrego samopoczucia proszę wspomnieć o tym lekarzowi na wizycie kontrolnej.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna