Różne wyniki testów ciążowych

Mojej żonie spóźnia się okres więc zrobiliśmy test, który wyszedł pozytywny tylko, że ta druga kreska była bardzo słabo widoczna. Zrobiliśmy drugi test, który wyszedł negatywny więc trzeci zrobiliśmy z porannego moczu.
/ 11.06.2008 22:04

Różne wyniki testów ciążowych

Mojej żonie spóźnia się okres więc zrobiliśmy test, który wyszedł pozytywny tylko, że ta druga kreska była bardzo słabo widoczna. Zrobiliśmy drugi test, który wyszedł negatywny więc trzeci zrobiliśmy z porannego moczu. Ten wyszedł pozytywny tylko, że znowu kreska bardzo słabo widoczna. Czwarty test zrobiony wieczorem i kreski są ale ta jedna znowu słabiutka. Następnego dnia znowu robiliśmy test i wynik negatywny;(. Już sam nie wiem co mam myśleć. Żona poszła na badanie z krwi ale wynik dopiero za tydzień;(. Dodam jeszcze, że od kilku dni żona ma lekką temperaturę 37 z kreskami.

Krzysiek

Faktycznie nietypowa sytuacja- ale nierzadko zdarza się, że na początku ciąży test daje wynik „słabo pozytywny” tzn. druga kreska jaśniutka. Ważny jest wynik testu z porannego moczu. Test najlepiej powtórzyć po upływie kilku dni. A w takiej sytuacji to zrobić badanie poziomu hormonu Hcg w krwi-wynik na 100% wiarygodny. Ach to czekanie na wynik… ale w takim przypadku tylko on potwierdzi lub nie, ciążę. Podwyższona temperatura utrzymuje się w ciąży to prawda- jednak nie jest pewnym objawem ciąży. Aczkolwiek jeśli utrzymuje się przez 16 dni (a nie ma innej przyczyny-przeziębienie, choroba itd.) z reguły potwierdza ciążę.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)