Przezroczysta wydzielina w ciąży

Przezroczysta wydzielina w ciąży

Szukam pomocy! Porady! Czegokolwiek, co może mnie w jakiś sposób uspokoić.
/ 30.08.2018 14:35
Przezroczysta wydzielina w ciąży

Przezroczysta wydzielina w ciąży

Szukam pomocy! Porady! Czegokolwiek, co może mnie w jakiś sposób uspokoić. Jestem w 19. tygodniu ciąży i przez ostatni tydzień skarżyłam się lekarzowi prowadzącemu na mokrą wkładkę w majtkach. Mokrą, bezzapachową, wodną , powiedziałabym nawet wodę. Nie przypominającą wód płodowych (wiem jak wyglądają bo rodziłam 1,5 roku temu). Lekarz stwierdził, że to może być początek infekcji i przepisał Nystatynę, aby nic się nie rozwinęło.

A mi ciągle mokro i mokro. Po godzinie mam całą wkładkę z nystatyny, a naokoło mokre z wody. Uspokoiłam się nieco, bo zrobiłam 3 razy test na wyciekający płyn owodniowy, który trzykrotnie wyszedł negatywny, więc nie są to wody płodowe. A mi ciągle mokro. Wkładka mokra. Co to może być? Kolejny raz byłam u lekarza prowadzącego, który zbadał mnie dokładnie, sprawdził czy to wody, Ph itp. twierdzi, że jest to naturalna wydzielina pochwowa, ale w większej ilości. Proszę o poradę, czy mam szczególnie uważać na dalszy przebieg ciąży? Obserwować?

Martea

Myślę, że powinna pani zaufać lekarzowi, który prowadzi ciążę. Skoro ginekolog po wykonaniu badania nie stwierdza odpływania wód płodowych to proszę przyjąć diagnozę. Tym bardziej, że testy, które pani wykonała też potwierdzają, że nie są to wody płodowe.

U wielu kobiet w ciąży znacznie zwiększa się wydzielina z pochwy. Dopóki jest ona przeźroczysta, bezzapachowa nie ma powodów do zamartwiania się. W ciąży zawsze warto obserwować swój organizm i wszelkie niepokojące objawy zgłaszać lekarzowi.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna