Palmolive Splish Splash Splosh

Mycie rąk może okazać się wspaniałą zabawą, jeśli tylko dostarczymy dziecku ciekawych atrakcji podczas tych czynności. <!-- (c) 2000-2004 Gemius SA ver 1.1 Emisje: EDIPRESSE/Polki.pl/niestandardowa/splisch_1x1_zaj, Splisch_zajawka, pixel --> <script language="javascript1.2" type="text/javascript"><!-- var _gde_njlefvdgnj = new Image(1,1); _gde_njlefvdgnj.src='https://ad.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=za01NqLqeainVVIsrshbUpbBzQAUPdtYsbSOCK80qwH.r7/stparam=njlefvdgnj'; //--></script>
/ 11.12.2006 14:35
splish1.jpgPALMOLIVE SPLISH SPLASH SPLOSH
MYCIE RĄCZEK TO WSPANIAŁA ZABAWA


Każdy troskliwy rodzic dobrze wie, jak ważna jest higiena i jakim zagrożeniem dla zdrowia dziecka są brudne ręce. Dziecko podczas zabawy nie myśli o zakażeniach, stąd warto zachęcić je do dbania o higienę produktem, który sprawi, że mycie rąk będzie wesołym zajęciem.Mycie rąk może okazać się wspaniałą zabawą, jeśli tylko dostarczymy dziecku ciekawych atrakcji podczas tych czynności. Jedną z nich może być mydełko, które swoim wyglądem od razu zachęca do mycia. Palmolive Splish Splash Splosh to produkt, który sprawi, że mycie rąk nie będzie dla dziecka nudnym zajęciem. Dzięki kolorowym opakowaniom w kształcie pingwinów i pachnącej pianie codzienna higiena stanie się wesołą zabawą. Podczas mycia można razem z maluchem także śpiewać piosenki, pluskać się czy wymyślać rymowanki np. z użyciem słów Splish Splash Splosh:

Mama pyta: słonko, śpisz?
Ty jej na to: jeszcze SPLISH
Odkręć wodę, ściśnij raz,
Pingwin w moment zrobi SPLASH
Umyj rączki, oczka zmruż
i na koniec krzyknij SPLOSH
Wesoła rymowanka, śpiewana wspólnie z rodzicami może być sposobem na miłe spędzanie razem czasu podczas codziennej toalety.

Uważaj - „Choroba brudnych rąk”
Maluchy wychodząc na podwórko zapominają o wszystkim, a zwłaszcza o zarazkach czyhających na około. A właśnie dzieci są szczególnie narażone na zakażenia „chorobami brudnych rąk”. Zalicza się do nich: salmonellę, wirusowe zapalenie wątroby typu A, a także zakażenia pasożytnicze. Najczęściej choroba ta występuje latem i jesienią i objawia się gorączką, brakiem apetytu, bólem gardła czy trudnościami w połykaniu. Przyczyną zachorowań są brudne ręce, dlatego tak ważne jest by dzieci systematycznie dbały o ich higienę i często myły ręce.

Rękami poznajemy świat
Dzieci, między innymi za pomocą rąk poznają świat, otoczenie. Chcą wszystkiego dotknąć, a czasem spróbować. Zarazki, bakterie, z którymi maluch ma kontakt mogą wywołać groźne infekcje. Poprzez ręce przenoszonych jest wiele bakterii, które z ławki parku mogą osiąść na zabawce dziecka. Ono nieświadome zagrożeń bierze ją do buzi, czego konsekwencją może być zakażenie. Ważne jest, aby dbać o to, by przedmioty, którymi bawi się dziecko były czyste. Ponadto stale obserwować dziecko by na spacerze nie wkładało do buzi niczego, co może nieść zagrożenia.

Dobre nawyki dają wyniki
Małe dziecko nie rozumie, jak istotne znaczenie ma codzienna higiena i mycie rąk i bardzo często zapominają o tym nawyku. Dlatego rodzic już od najmłodszych lat powinien przyzwyczajać dziecko do zachowywania czystości i mycia rączek przed każdym posiłkiem. Zdrowie i rozwój dziecka są najważniejsze stąd po wyjściu na spacer, zabawie z psem czy wizycie w toalecie należy obowiązkowo udać się do łazienki. Kiedy już od małego będziemy malca edukować i przyzwyczajać do mycia rączek, w późniejszym czasie samo będzie doskonale wiedzieć jak ważna jest to czynność.


Pingwiny ręce myją
Dzieci trudno jest często przekonać i przyzwyczaić do regularnego mycia rączek, zajęte zabawą nie myślą o higienie i krążących w powietrzu zarazkach. Stąd warto jest poszukać sposobu, który sprawi, że same z chęcią będą dbały o higienę i swoje zdrowie.

Firma Colgate-Palmolive wprowadziła na rynek nowe mydło do rąk Palmolive Splish Splash Splosh, aby zapewnić właściwą higienę, a regularne mycie rąk uczynić zabawą. Mydło ma konsystencję pianki, która utrzymuje się na dłoniach do czasu ich spłukania. Różowy kolor piany i owocowy zapach produktu dodatkowo sprawiają, że mycie rąk staje się przyjemnością i wesołą zabawą. Produkt dostępny jest w trzech różnych butelkach przedstawiających wesołe pingwiny. Grafika i przyjazne rysunki zachęcają dzieci do zabawy i przekonują do systematycznego mycia rąk. Dodatkowo butelki zaopatrzone są w dozowniki, które po naciśnięciu wypełniają ręce dziecka pachnącą pianą. Posiada neutralne pH. Dziecko może myć ręce tak często, jak chce.

Palmolive Splish Splash Splosh - świetna zabawa
Dla dzieci najważniejsza jest często przyjemność, stąd, aby codzienna toaleta miło się kojarzyła zmieńmy rutynę w ciekawą zabawę. Dzięki temu uczymy, pokazujemy dziecku jak ważna jest higiena, a jednocześnie wspólnie spędzamy wesoło czas. Z mydełkami Palmolive mycie rąk stanie się świetna zabawą.

Palmolive Splish Splash Splosh to produkt, który sprawi, że mycie rąk nie będzie dla dziecka nudnym zajęciem. Dzięki kolorowym opakowaniom w kształcie pingwinów i pachnącej pianie codzienna higiena stanie się wesołą zabawą.
Więcej informacji na www.palmolive.pl

Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Do wygrania 15 zestawów kosmetyków Palmolive Splish Splash Splosh i koszulek dla dzieci z pingwinami. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jakie choroby zaliczamy do "choroby brudnych rąk"?

Prawidłowa odpowiedź:
Do "choroby brudnych rąk" zaliczamy: salmonelle, wirusowe zapalenie wątroby typu A, a także zakażenia pasożytnicze.

Nagrody w postaci kosmetyków Palmolive Splish Splash Splosh otrzymują:
Monika Malec
Warszawa

Magdalena Surdej
Mielec

Wioletta Chmielowiec
Tarnobrzeg

Elżbieta Borkowska
Warszawa

Agnieszka Stankiewicz
Białowieża

Agnieszka Siwińska
Jelenia Góra

Agnieszka Mroske
Wejherowo

Agata Folwarczny
Rybnik

Agnieszka Myka
Dęblin

Agata Jankowska
Wrocław

Marta Małaszyńska
Kraków

Robert Szafran
Wrocław

Malwina Rogalika
Bielsko Biała

Mariola Chałubińska
Karczew

Dorota Młyńska
Sochaczew