POLECAMY

Najpopularniejsze imiona w 2012 - top 10

Jakie imię wybrać dla dziecka? Tradycyjne, popularne, oryginalne, niespotykane, o zagranicznym brzmieniu? Zobaczcie top 10 najczęściej nadawanych imion w 2012 roku w Polsce? Być może to właśnie wasze ulubione wiedzie prym popularności?

Jakie imię wybrać dla dziecka? Tradycyjne, popularne, oryginalne, niespotykane, o zagranicznym brzmieniu? Zobaczcie top 10 najczęściej nadawanych imion w 2012 roku w Polsce? Być może to właśnie wasze ulubione wiedzie prym popularności?

Najpopularniejsze imiona w 2012

fot. Dreamstime

Wybór imienia do łatwych zadań nie należy. Rodzice często dwoją się i troją zanim wybiorą to, ich zdaniem, najbardziej odpowiednie. Śledzą fora, czytają księgi imion, rozmawiają z przyjaciółmi, rodziną, zastanawiają się. Problem nie staje się łatwiejszy do rozwiązania, gdy tą decyzję trzeba przedyskutować nie tylko z mężem, czy partnerem, ale i rodzeństwem dziecka. Bo każdy ma swój typ, pomysł, ulubione imię, lub takie, które mu się nie podoba.

W ostatnim czasie spada liczba imion o zagranicznym brzmieniu na rzecz tych bardziej tradycyjnych i to zdecydowanie zadowalający trend, bo niektóre spolszczenia imion zagranicznych są naprawdę karykaturalne. Na popularności zyskują imiona staropolskie. 

Od kliku lat prym popularności wiodą wciąż te same imiona, zmieniając jedynie pozycję w rankingu. Czy warto dziecku nadać imię popularne? Tą decyzje zostawiamy wam. Z autopsji wiem, że modne imię, skutkuje odwróceniem się na placu zabaw co najmniej kilku dziewczynek, niekoniecznie córki, którą wołaliśmy. Na pewno dzięki modnemu imieniu, dziecko nie będzie się wyróżniać. Ale czasem chyba lepiej nie wyróżniać się, niż zwracać uwagę imieniem dziwacznym, źle kojarzącym się, czy śmiesznym.

W końcu imię to swoista wizytówka i prezent od rodziców na całe życie. Dlatego przy jego wyborze należy kierować się tym, by było uniwersalne i w przedszkolu, i w pracy oraz by naszym wyborem nie skrzywdzić potomka. Jeśli borykacie się z wyborem imienia dla dziecka, polecamy lekturę poniższych artykułów, w zabawny sposób naświetlono w nich te mniej trafne propozycje.

Przeczytaj: Wybór imienia dla dziecka

Przeczytaj: Skrzywdzić dziecko imieniem?

A teraz ranking najczęściej wybieranych imion dla chłopców i dziewczynek w 2012. Na czele wśród imion żeńskich prym wiodą Julia, Zuzanna i Maja, a wśród męskich: Jakub, Szymon i Jan. Jeśli ciekawi jesteście jakie inne imiona były modne w zeszłym roku, oto zestawienia 10 najpopularniejszych imion według płci. A jakie są wasze ulubione imiona? Macie swoich faworytów?


Top 10 najpopularniejszych imion dla dziewczynek

1. Julia 
2. Zuzanna
3. Maja
4. Lena
5. Antonina
6. Zofia
7. Aleksandra
8. Natalia
9. Wiktoria
10. Oliwia


Top 10 najpopularniejszych imion dla chłopców

1. Jakub
2. Szymon
3. Jan 
4. Mateusz
5. Marek
6. Maciej
7. Kacper
8. Michał
9. Stanisław
10. Franciszek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)