Mroczki i zaburzenia widzenia w ciąży

Zaczęłam 7 miesiąc ciąży. Od 3 tygodni pojawiły się u mnie dziwne i niepokojące objawy, a mianowicie: zaczynają mi nagle latać zygzaki przed oczyma, dochodzą też do tego czasami latające ciemne plamy, wszystko mi wiruje..
/ 28.03.2007 01:05

Mroczki i zaburzenia widzenia w ciąży

Zaczęłam 7 miesiąc ciąży. Od 3 tygodni pojawiły się u mnie dziwne i niepokojące objawy, a mianowicie: zaczynają mi nagle latać zygzaki przed oczyma, dochodzą też do tego czasami latające ciemne plamy, wszystko mi wiruje, gdzieś ok. po 10 minutach ustaje wszystko, ale pozostają jakieś latające ciemne punkciki i kreski przed oczyma, w ogóle zlewa mi się wszystko i widzenie jest jakby za mgłą delikatną. Chodzę jakbym miała się zaraz przewrócić. Bardzo mnie to niepokoi. We wrześniu miałam robiony tomograf głowy z powodu częstych bólów. Wszystko wyszło ok. Posiadam od 5 lat arytmię serca, dodatkowe skurcze i czasami tachykardię. Może to wina nieodpoczywania i małej ilości wypijanych płynów? Słyszałam też, że to może jakieś niedotlenienie bądź coś z krążeniem:( proszę o pomoc:(

Kinga

Przede wszystkim o występujących objawach należy poinformować lekarza prowadzącego ciążę. Mroczki przed oczyma i dodatkowo towarzyszący silny ból głowy są niepokojącym objawem w ciąży zwłaszcza gdy kobieta ma potwierdzoną gestozę. Mroczki takie mogą być objawem anemii (można rozpoznać ją na podstawie wyników morfologii) oraz niedoborem magnezu czy potasu. Jeśli mroczkom nie towarzyszy ból głowy to najprawdopodobniej odpowiada za nie niskie ciśnienie krwi. Aby radzić sobie z nim należy przyjmować około 2-3 litrów płynów dziennie, jeść lekkie posiłki i ruszać się ale nie przesilać. Ze względu na problemy z sercem powinna pani udać się do kardiologa bowiem w ciąży zmienia się ilość krwi krążącej, są również inne zmiany w układzie krążenia.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)