POLECAMY

Marceli, Marcela, Marcelina

Imię łacińskie, początkowo było nazwiskiem rzymskiego rodu. Obecnie rozpowszechnione w wielu krajach, np. niemieckojęzycznych – Marcellus, Marzellus, we Francji – Marcel, we Włoszech – Marcello. W Polsce w ostatnich latach większym powodzeniem cieszą się formy żeńskie (zdrobniale – Marcysia).
Marceli, Marcela, Marcelina

Żadne z tych imion na niedobór swoich jubileuszowych dni nie ma powodu narzekać. Marceli zgromadził ich w kalendarzu siedem: 16, 31 stycznia, 19 lutego, 10 marca, 9 kwietnia, 14 i 17 lipca, Marcelina – pięć: 9, 31stycznia, 26 kwietnia, 14 i 17 lipca, a Marcela – dwa: 21 stycznia i 28 lipca.

Właściciele tych imion to ludzie spontaniczni i emocjonalni. Przeważnie są otoczeni licznym gronem wesołych kompanów. Przejawiają sporą inwencję w relacjach damsko- męskich.

Marcelego czekają wkrótce rozmaite komplikacje w pracy. Zagmatwana sytuacja powinna minąć dość szybko, ale przez jakiś czas trzeba będzie wykazywać się ogromnym sprytem i elastycznością. W trudnych momentach Marcelemu pomogą przyjaciele, rodzina... i własna inicjatywa, o ile w porę z niej skorzysta. Marceli i Marcelinie nadchodząca przyszłość upłynie w aurze miłosnych wzruszeń. Sprawy zawodowe chwilowo pójdą w odstawkę.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)