Luteina i wykonanie testu ciążowego

Mam pytanie odnośnie możliwej ciąży ( bądź innej przyczyny zatrzymania mojej miesiączki). Na początku września ( nie pamiętam dokładnej daty) kochaliśmy się z narzeczonym bez zabezpieczenia.

Luteina i wykonanie testu ciążowego

Mam pytanie odnośnie możliwej ciąży ( bądź innej przyczyny zatrzymania mojej miesiączki). Na początku września ( nie pamiętam dokładnej daty) kochaliśmy się z narzeczonym bez zabezpieczenia. Podejrzewam, że doszło do przedwczesnego wytrysku wewnątrz mnie ponieważ generalnie podczas wychodzenia kończył. Miesiączkę powinnam dostać miedzy 6 a 15 września ( dokładnie nie jestem w stanie określić ponieważ mam kilkudniowe wahania). Nie nadeszła do dziś,  ok. 7 dni po jej spóźnianiu się dostałam jednodniowego   brązowego ( z kropelką krwi) plamienia. Dwa dni po tym zdarzeniu zrobiłam test - negatywny. Od czasu plamienia bolą mnie piersi. Mam temperaturę w pochwie 37,8, bóle podbrzusza. Poszłam do ginekologa 26.09.2011.  Pani doktor stwierdziła rozpulchnienie macicy, po wykonaniu dopochwowego USG ciąży widać nie było aczkolwiek usłyszałam " Możliwe, że jest ona bardzo wczesna" ( do lekarki poszłam jakiś tydzień po zrobieniu testu). Dostałam luteinę na wywołanie miesiączki. Dzisiaj jest ostatni dzień jej brania a tej ciągle nie ma. Z nerwów zrobiłam dzisiaj rano kolejny test ( Pani doktor powiedziała, że jeśli miesiączka nie wystąpi po luteinie, brać 2x dziennie po 1 szt. Przez 5dni, to po tygodniu od zakończenia jej brania mam zrobić test ciążowy). Dlaczego dopiero po tygodniu? Luteina ma jakiś wpływ na jego wynik?. Test znów wyszedł negatywny....co robić? Za wcześnie zrobiłam test? Mam objawy, które mogłyby sugerować ciążę: bolą mnie piersi, mam białe wodniste upławy, podwyższoną temperaturę, niechęć do jedzenia ( a jeść kocham), wczoraj odczuwałam nudności i zawroty głowy. Nie stresuję się ciążą, będę się cieszyła jeśli będzie bobas :). Martwi mnie tylko to, ze nie ma ani ciąży( chyba) ani miesiączki..... Do lekarza ponownie umówię się w poniedziałek.
 

                                                                                                                                            Kasia

Trudno udzielić jednoznaczną i konkretną odpowiedź. Sprawę może wyjaśnić czas i badanie usg. Bo faktycznie może tak być, że była to wczesna ciąża (rozpulchniona macica, zatrzymanie miesiączki). Równie dobrze mogą to być zaburzenia hormonalne. Generalnie test ciążowy według producenta powinien być pozytywny w dniu spodziewanej miesiączki. Luteina to progesteron stosowany w stanach jego niedoboru. A więc w przypadku zaburzeń cyklu miesiączkowego-wówczas ma ona na celu wywołanie miesiączku. Jest ona również stosowana w ciąży jeśli występuje niedomoga luteina-wówczas stosowanie luteiny ma na celu ochranianie ciąży. Luteina jakby wspomaga ciążę. Test powinna pani wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza. Trudno ocenić objawy bowiem zawroty głowy, ból głowy i senność mogą być skutkiem ubocznym stosowania luteiny. Jednak pozostałe objawy bardziej wskazują na ciążę. Proszę wykonać domowy test ciążowy w tym terminie, w którym zlecił lekarz i ponownie udać się na wizytę. Ewentualnie może pani wykonać badanie beta Hcg. 

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)