Kiedy można mieć pewność ciąży?

Prawdopodobnie zaszłam w ciążę i nie jestem pewna czy tak. Miesiączkę miałam 21.07.11 ale od 3 dni odczuwam bóle jajników.
/ 16.08.2011 21:58

Kiedy można mieć pewność ciąży?

Prawdopodobnie zaszłam w ciążę i nie jestem pewna czy tak. Miesiączkę miałam 21.07.11 ale od 3 dni odczuwam bóle jajników. Mam boleści brzucha jak na miesiączkę i na dodatek ucisk na pęcherz moczowy. Często chodzę do toalety i jestem nerwowa. Proszę mi odpowiedzieć czy jestem w ciąży. Ale piersi mnie nie bolą. To byłaby moja piąta ciąża.

Magda

Na to pytanie nie mogę pani udzielić odpowiedzi. By być pewnym, że kobieta jest w ciąży należy wykonać test ciążowy ( w przypadku braku miesiączki w spodziewanym terminie)- a pozytywny jego wynik musi potwierdzić lekarz w badaniu. Pewne objawy ciąży to wysłuchiwanie tonów serca płodu, wyczuwanie i oglądanie ruchów płodu oraz wyczuwanie części płodów. Gdy one wystąpią –wtedy na 100% można mieć pewność obecności ciąży. Częste oddawanie moczu zwykle pojawia się dopiero po 6-8 tygodniach od zapłodnienia (u pani nie jest to ten czas). Zmiany nastroju, ból brzucha równie dobrze mogą być symptomem zbliżającej się miesiączki. Proszę poczekać na termin spodziewanej miesiączki według długości cyklu (nie podaje pani ile trwa cykl) i w przypadku jej braku wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie